Правозахисник запевняє, що поліція матиме обмежений доступ до інформації про громадян

Дата: 20 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

При Національній поліції будуть моніторити дотримання прав людини у ізоляторах та прийматимуть скарги на правоохоронців.

Занепокоєння щодо доступу правоохоронців до персональних даних громадян є дещо перебільшеним, говорить директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

З огляду в огляд переходить одна й та сама теза, що основний недолік закону про Національну поліцію – це необмежений доступ поліцейських до інформації про громадян, доступ до баз даних, що може призвести до зловживань. Це не відповідає дійсності“, – говорить Захаров.

Правозахисник, що брав участь у розробці закону про Національну поліцію, говорить, що власноруч включив до тексту обмеження, спрямовані проти таких  зловживань, які полягають у наступному: “По-перше, авторизований користувач може мати доступ тільки до тих даних, які він адмініструє, а до інших не може мати доступу. По-друге, ця авторизована система баз даних зберігає історію усіх звернень до неї. Якщо виникає проблема, завжди можна подивитися, звідки вона виникла, хто звертався, з яким запитом. У законі це все є. Можливо, цих гарантій недостатньо, але це вже інше питання“.

Експерт повідомив, що незабаром буде створено управління забезпечення прав людини в Національній поліції. Воно займатиметься ізоляторами тимчасового тримання (ІТТ), кількість яких планують зменшити втричі. Механізм моніторингу дотримання прав людини в ІТТ буде змінено, адже цей департамент не може моніторити сам себе, говорить Захаров. Управління буде залучати громадськість. Також воно буде розглядати скарги громадян на дії правоохоронців.

“В кожній області фактично будуть шефи Національної поліції з питань контролю за дотриманням прав людини, які будуть схожі на радників міністра за часів Юрія Луценка, але виконуватимуть інші функції“, – розповідає Євген Захаров.

Зараз, за його словами, відбувається розробка відповідних нормативних документів, які необхідні для запровадження цих змін.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: