Правозахисник розповів про недоліки української декомунізації

Дата: 22 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

У прийнятому “законі про декомунізацію” є низка недоліків, і чи будуть проблеми з його імплементацією – покаже час.

Про це написав правозахисник Борис Захаров на офіційному сайті Харківської правозахисної групи.

Захаров зазначив, що для проведення декомунізації необхідно внести зміни до Конституції України (відповідно до ч. 2 ст. 7. Європейської конвенції), які зроблять можливою зворотну силу закону в разі вчинення злочинів, відповідно до загальних принципів права, які визнані цивілізованими країнами.

Наступним етапом має стати судовий процес над злочинами комуністичного режиму з винесенням рішення, яке увійде в аннали історії.

Необхідне також прийняття забороняючих законів, але прописаних м’якше і конкретніше, ніж той, який прийнятий.

А то за нашим законом після заборони п’ятикутної зірки під заборону потрапить навіть в’єтнамський бальзам “Зірочка“, – зазначає Захаров.

При цьому, на його думку, цей пункт все ж “викликає сумніви з точки зору свободи слова як абсолютної предправової категорії“.

Також правозахисник наголошує, що перейменовувати вулиці і зносити пам’ятники комуністичним ідолам необхідно, оскільки символи формують свідомість. А пам’ятники, таблички та вказівники можна зберігати в музеях тоталітаризму, під які виділити території парків на околицях міст.

На думку Бориса Захарова, цей закон викличе невдоволення у прорадянської частини населення, в той же час, такі закони – норма для європейського контінентального права. У Польщі, наприклад, це закріплено у статті 13 Конституції: “Забороняється існування політичних партій та інших організацій, які звертаються у своїх програмах до тоталітарних методів і практики діяльності нацизму, фашизму і комунізму“.

Нагадаємо, 9 квітня 254 народних депутати проголосували за законопроект, відповідно до якого Верховна Рада засудила комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні як злочинні, заборонила публічне заперечення злочинного характеру цих тоталітарних режимів, публічне використання та пропаганди їхньої символіки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: