Правозахисник обурюється законодавчими змінами про єдиний соціальний внесок за відсутності прибутків

Дата: 10 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Сплата єдиного соціального внеску (ЄСВ) для фізичних осіб-підприємців без будь-яких прибутків – це запровадження плати за життя.

Таку думку має правозахисник Громадського комітету захисту конституційних прав Микола Козирєв, повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

“Це – наче податок на життя. Якщо живеш, значить плати. Це просто неподобство. Є ж підприємства, які працюють і отримують прибутки в певний сезон”, – обурюється правозахисник.

Тим часом у парламенті зареєстрували законопроект №5633. Він пропонує звільнити від сплати єдиного соціального внеску тих фізичних осіб-підприємців, які не встигли ліквідуватися до збільшення ЄСВ.

Документом пропонується запровадити тримісячний перехідний період для припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця (ФОП) (що знаходиться на загальній системі оподаткування, а також особи, яка провадить незалежну професійну діяльність) без сплати єдиного соціального внеску за цей період.

“Якщо така особа за цей час не отримувала доходи, вона звільняється від сплати єдиного соціального внеску в розмірі 704 грн, як це було передбачено законодавством до 1 січня 2017 року”, – ідеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, 27 грудня президент Петро Порошенко підписав зміни до законодавства щодо роботи ФОП.

З 1 січня окремі категорії ФОПів, зокрема друга та третья групи, мають сплачувати ЄСВ у розмірі 704 гривні на місяць, навіть тоді, коли тимчасово не мають жодного прибутку.

Раніше ФОП не сплачували єдиного податку та ЄСВ, якщо не отримували прибутку.

За даними сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній OpenDataBot, після нововведення в Україні закрилося понад 128 тисяч ФОПів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: