Правозахисниця Дар’я Свиридова отримала Національну правозахисну премію 2018 року

Дата: 10 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Правозахисниця Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Дар’я Свиридова отримала Національну правозахисну премію за особливий внесок у правозахисну сферу протягом 2018 року. 

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини

“Правозахисний порядок денний” у 2018-му оголосив лауреатку щорічної Правозахисної національної премії втретє. Її вручили очільники громадських організацій, які входять до Платформи прав людини, – директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров, директор Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Олександр Павліченко, очільниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук та голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик

“Я хочу розповісти про ситуацію, яка найкраще характеризує лауреатку. Вона досі не знає, що отримає премію. Коли мої колеги зателефонували і попросили її прийти на Правозахисну НеКонференцію на конкретну годину, то вона запитала: “Потрібна допомога?”, на що мої колеги відповіли: “Так, дуже потрібна. Приходь, будь ласка!” – розповіла Олександра Матвійчук перед оголошенням імені лауреатки.

 

“Премія лише частково відзначає її здобутки та постійну її увагу із журналістами, які відвідують Крим, до заручників в окупованому Криму, включно з останніми заручниками, захопленими в Азовському морі. Це видима та невидима робота – подання до Міжнародного кримінального суду, юридичний супровід багатьох справ. Даша є натхненницею елітного курсу для суддів та адвокатів з питань дотримання прав людини. А третій компонент її роботи – Національний превентивний механізм, у якому вона є моніторкою”, – розповів Олександр Павліченко.  

Дар’я Свиридова

У своєму виступі Дар’я Свиридова побажала правозахисній спільноті бути почутими та бути відкритими країні та світу. Водночас вона побажала зберегти себе та команду людей, з якими правозахисні організації працюють, у нелегкі часи.  

“Я відчуваю, що нам важливо зберегтися, зберегти людей, яких ми захищаємо, і  людей, з якими ми працюємо”, – сказала вона. 

Нагадаємо, 2017 року Національну правозахисну премію отримали правозахисниця, яка працює з дітьми в зоні конфлікту на Донбасі, Олена Розвадовська та журналістка і співкоординаторка Медійної ініціативи за права людини Марія Томак. У 2016-му – луганський активіст Геннадій Щербак за створення бази даних про порушення прав людини в умовах конфлікту на Донбасі.

Дар’я Свиридова з 2008 року працювала над просвітництвом у сфері прав людини в Ялті (Автономна Республіка Крим) та на всьому півострові. 

У 2012 році вона почала працювати координаторкою Освітніх програм УГСПЛ для юристів та адвокатів, що впроваджується в межах програми “Розуміємо права людини”. Окупація Кримсього півострова змусила правозахисницю 2014 року переїхати до Києва, де вона продовжила правозахисну роботу. 

Платформа “Правозахисний порядок денний” – неформальна коаліція правозахисних організацій, що працюють над вирішенням системних проблем законодавства та практики для захисту фундаментальних прав людини. Учасниками платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр громадянських свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Проект “Без кордонів”, “Євромайдан SOS”. Координацію роботи платформи здійснює Центр громадянських свобод. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: