Правоохоронці не можуть вручити повістки суддям ОАСК, адже ті пішли у відпустки

Дата: 23 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Вісьмом суддям Окружного адміністративного суду Києва не можуть вручити повістки на допити в НАБУ, адже всі вони перебувають у відпустках.

Про це повідомили в пресслужбі суду.

Повістки з НАБУ в суді отримали 20 липня. На допит викликають голову суду Павла Вовка, його заступника Євгена Аблова, суддю-спікера ОАСК Богдана Саніна та суддів Ігоря Качуру, Олексія Огурцова, Ігоря Погрібніченка, Віктора Шулежка, Володимира Келеберди.

В ОАСК заявили, що виклик суддів під час перебування їх у чергових відпустках є порушенням конституційного права громадян на відпочинок.

“З метою попередження можливих спекуляцій з цього приводу вважаємо за необхідне повідомити, що передати повістки вказаним особам не уявляється можливим у зв’язку з перебуванням останніх у планових щорічних відпустках відповідно до затвердженого графіка відпусток”, – зазначили там.

Нагадаємо, що 17 липня НАБУ і САП звинуватили Павла Вовка та його колег у створенні злочинної організації для захоплення державної влади за допомогою встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод у їхній роботі. Як доказ правоохоронці виклали 45-хвилинне відео із записами розмов, ймовірно, Вовка та його колег. Суддя вже назвав записи фальсифікацією та повідомив, що вважає звинувачення справою рук іноземних агентів. 

Як відомо, Окружний адміністративний суд міста Києва вирішує спори з державою. Активісти вже не перший рік наголошують на тому, що корумпований суд фактично може керувати країною.

Минулого року Павло Вовк став фігурантом так званої вовчої справи, коли НАБУ оприлюднило аудіозапис телефонних розмов, у якому йдеться, що він і деякі судді втручались у діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС). Для того щоб уникнути обов’язкового кваліфікаційного оцінювання, їм були потрібні лояльні члени в комісії. Тож за втручання Вовка двох її учасників замінили наперед визначеними переможцями конкурсу за квотою Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та Державної судової адміністрації.

Питання в активістів викликає й заступник Вовка Євген Аблов. Він відомий тим, що 9 грудня 2013-го прийняв позов від громадянина, якому барикади на Майдані “перешкоджали вільно пересуватися”. Той просив зобов’язати спецпідрозділ “Беркут” припинити правопорушення щодо блокування доріг. Менш ніж за дві години Аблов видав позивачеві ухвалу, якою заборонив “будь-яким особам вчиняти дії щодо блокування будь-яким способом” усіх вулиць, де відбувались акції протесту. Згодом спецпідрозділ “Беркут” та внутрішні війська зробили невдалу спробу штурму Майдану.  

Окрім цього, судді ОАСК відомі тим, що відсторонили від обов’язків в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, заборонивши їй вчиняти будь-які дії як очільниці відомства. У результаті під загрозою опинилося відправлення великої партії життєво необхідних ліків до регіонів. Також суд розглядав позови звільнених унаслідок проведення атестації співробітників поліції Києва та Центрального апарату, зокрема одіозних департаментів протидії наркозлочинності та захисту економіки. За словами самого Павла Вовка, поновлено було близько 90% звільнених поліцейських.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: