Працівника районної електростанції Запорізької області, якого влітку викрали росіяни, утримують у так званій “Мелітопольській комендатурі”

Дата: 24 Січня 2023
A+ A- Підписатися

26-річного інженера-електрика Олексія Єфіменка, якого окупанти викрали в Запорізькій області 28 серпня 2022 року, утримують у так званій “Мелітопольській комендатурі”.

Про це виданню ZMINA повідомило власне джерело. 

Олексій Єфіменко

Олексій проживав у смт Михайлівка Запорізької області з бабусею та дідусем, оскільки його мати померла п’ять років тому. Він працював інженером-електриком на Михайлівській РЕМ (район електричних мереж).

За словами джерела видання, Єфіменко часто приходив у гості до своєї тітки, яка живе в тому ж селищі. Того дня він теж прийшов до неї пообідати, а потім, коли повертався додому, його затримали окупанти. Пізніше тітка намагалася йому зателефонувати, але Олексій не відповідав. Після декількох спроб, вона зрозуміла, що з ним трапилося щось погане.

Рідні шукали його по всьому місту, але все було безрезультатно. Ввечері того ж дня він їм зателефонував і сказав: “Мене забрали”. Причину, через яку його заарештували, Олексій не назвав. Родичам дозволили щотижня відвозити йому їжу і речі до так званої “Мелітопольської комендатури”. Там його утримують уже пів року“, – розповідає джерело.  

На питання рідних Олексія про те, коли його відпустять, росіяни відповідали: “У нас немає жодної інформації. Нам ніхто нічого не говорить“. Олексія постійно тримають у камері, годують один раз на день і не дозволяють митися.

Росіяни обіцяли, що на Новий рік всіх відпустять. Але, звісно ж, цього ніхто не зробив“, – додає співрозмовник видання ZMINA.

Раніше Олексій разом із друзями намагався виїхати з окупованої території, але його не пропустили. Усіх чоловіків, які намагалися це зробити, змушували роздягатися, щоб переконатись у відсутності в них на тілі “націоналістичних” татуювань та перевірити їхні мобільні телефони.

Нагадаємо, 26–27 лютого 2022 року росіяни окупували Михайлівку. До селища зайшло чимало військовослужбовців та військової техніки. На будівлю пенсійного фонду вони одразу ж посадили снайпера, який за всіма стежив. Також вони зайняли місцевий відділок поліції та перекрили прилеглу до нього територію, через що місцевим жителям доводилося користуватися обхідними шляхами. У березні російські солдати почали ходити по домівках та перевіряти документи. Якщо в будинку не було людей, вони могли виламати замок та винести з будинку їжу.  

За даними Херсонської обласної прокуратури, російські війська та окупаційна влада викрали на території Херсонської області 613 людей.

Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

 • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
 • катування і нелюдське поводження;
 • зґвалтування;
 • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
 • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
 • використання населення як “живих щитів”;
 • депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
 • викрадення і незаконні арешти цивільних;
 • взяття заручників;
 • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
 • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
 • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
 • використання отруйних речовин;
 • напади на релігійні й культурні установи;
 • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter