Працівницю ЗАЕС Наталію Шульгу окупанти засудили на 15 років за нібито диверсію в Енергодарі
Окупаційний “обласний суд” в Мелітополі засудив до 15 років ув’язнення за “диверсію” мешканку Енергодара, працівницю атомної станції Наталію Шульгу. Жінку звинуватили у нібито співпраці з СБУ та спробі підірвати ЛЕП у червні 2024 року.
Про це повідомляє видання РІА Південь.

Також 56-річну Наталію Шульгу оштрафували на 500 тисяч російських рублів.
За версією окупантів, з травня по червень 2024 року співробітник СБУ у месенджері “Телеграм” нібито запропонував Наталії долучитися до руху опору для здійснення диверсій на території Запорізької області. Вона нібито дала згоду на співпрацю, метою якої було руйнування підприємств, об’єктів транспортної інфраструктури, засобів зв’язку.
Ввечері 11 червня Шульга нібито дістала зі схрону саморобний вибуховий пристрій, а вранці наступного дня принесла його до опори ЛЕП, розташованої на вулиці Набережній в Енергодарі. Там, за версією російського слідства, жінка закріпила скотчем на опорі вибуховий пристрій, відійшла від нього на 40 метрів і натиснула на кнопку дистанційного пульта. Вибух нібито мав залишити без електроенергії мешканців 3-го мікрорайону Енергодара, але російські силовики запобігли “диверсії”.
Після незаконного затримання окупанти опублікували відео, де працівниця станції нібито готує диверсію.
Міський голова Енергодара Дмитро Орлов переконаний, що цей запис зрежисований і його зробили російські силовики вже після затримання жінки.
“Там кожна історія абсурдна. Бо люди в цивільному житті займалися роботою на такому високотехнологічному підприємстві і ніяким “тероризмом” і “шпигунством” не займалися і не мають до цього стосунку. А окупанти за проукраїнську позицію переслідують звичайних цивільних людей. І для того, щоб показати якусь статистику розкриття, вигадують такі факти”, – стверджує Орлов.
За інформацією міського голови, наразі відомо про 12 жителів Енергодара, яких ув’язнили росіяни, 11 з них – українські атомники.
Нагадаємо, що за три роки окупації працівники Запорізької АЕС констатують погіршення безпекової ситуації на станції через неякісну експлуатацію обладнання та брак кваліфікованих атомників.