Пов’язане з Росією PR-агентство пропонувало іноземним “лідерам думок” за гроші дискредитувати вакцину Pfizer

Дата: 27 Травня 2021
A+ A- Підписатися

Пов’язане з Росією PR-агентство Fazze пропонувало гроші французьким і німецьким “лідерам думок” за поширення неправдивої інформації про те, що протикоронавірусна вакцина Pfizer / BioNTech є причиною “сотень смертей”.

Про це повідомляє The Guardian.

Джерело: pixabay.com

Згідно з повідомленням, Fazze позиціювала себе як “маркетингова платформа з впливу…”, яка “з’єднує блогерів і рекламодавців”, і стверджувала, що базується на Персі-стріт, 5, у Лондоні. Проте, згідно з даними LinkedIn, керівництво Fazze приїхало з Москви й працювало в агентстві, яке заснував російський підприємець. У вівторок, 25 травня, вказана компанія тимчасово закривала свій вебсайт і робила приватним профіль в інстаграмі.

У матеріалі уточнюється, що минулого тижня нібито представники Fazze зв’язалися з кількома французькими ютуб-блогерами, які опікуються питаннями охорони здоров’я та науки, і попросили їх поганою англійською розповісти про те, що “рівень смертності серед вакцинованих Pfizer майже втричі вищий, ніж серед вакцинованих AstraZeneca”. Їм запропонували оприлюднити посилання на ютубі, в інстаграмі або тіктоку на звіти в Le Monde, Reddit і Ethical Hacker нібито про витік даних, які буцімто підтверджують це.

За інформацією The Guardian, стаття в Le Monde не містить інформації про показники смертності, на двох інших сайтах сторінки були видалені.

Також блогерів просили сказати своїм підписникам, що “основні засоби масової інформації ігнорують зазначену тему”, і запитати: “Чому деякі уряди активно купують вакцину Pfizer, яка є небезпечною для здоров’я людей?” 

Також було прохання під час оприлюднення інформації уникати використання слів “реклама” або “спонсорований”, оскільки вона мала бути подана як “особиста незалежна думка”.

Скриншоти листів від Fazze опублікував у твіттері популярний французький науковий ютуб-блогер з майже 1,2 млн підписників Лео Грассі. Він уточнив, що в кампанії був “колосальний бюджет”, проте свого клієнта агентство назвати відмовилося.

Водночас німецький блогер з 1,5 млн підписників Мірко Дротчман також опублікував скриншот електронного листа з проханням узяти участь в “інформаційній кампанії” про “значну кількість смертей” після щеплення Pfizer.

Уривки з листувань оприлюднив французький сайт Numerama, зокрема заклик Fazze “спонукати глядачів зробити власні висновки, подбати про себе і своїх близьких”.

Проаналізувавши інформацію, французькі ЗМІ вказали на схожість між повідомленням Fazze та офіційним акаунтом у твіттері російського Sputnik V. Останній неодноразово заявляв, що “дані реального світу” показують, що їхня вакцина від коронавірусу “безпечніша й ефективніша”, ніж вакцини мРНК.

Як повідомляла ZMINA, коронавірусна тематика була у квітні нинішнього року однією з найпопулярніших серед фейків та маніпуляцій у російських ЗМІ та соцмережах. 

Зокрема, повідомлялося про те, що експрес-тести на коронавірус шкідливі для здоров’я, а також про те, що в’їзд громадян України до Євросоюзу можливий лише за наявності вакцинного паспорта. Насправді це не відповідає дійсності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: