Повернення Росії до ПАРЄ: делегація планує ввести до складу депутатів з Криму

Дата: 14 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Російські парламентарі, які планують повернутися до ПАРЄ, розглядають варіант залучення до делегації РФ депутатів з окупованого Криму. 

Про це повідомляє російський телеканал “Дождь” з посиланням на голову Держдуми В’ячеслава Володіна

Як зазначають журналісти, якщо в перший день роботи сесії ПАРЄ, 24 червня, організація ухвалить резолюцію про надання російській делегації повноважень щодо участі в ній, то Росія того ж дня подасть заявку на участь. Володін зазначив, що наразі в Держдумі йдеться про відновлення базових прав російської делегації – участь у роботі організації, голосування та виступ.

Він також додав, що якщо Держдума ухвалить рішення відправляти свою делегацію до ПАРЄ, то до її складу з ініціативи фракцій можуть увійти депутати від Криму і Севастополя.

“Ймовірно, їх буде залучено. Депутати від них мають повне право представляти Росію в ПАРЄ”, – підтвердило цю інформацію журналістам джерело в керівництві фракції “Єдиної Росії”, до якої входять всі депутати від Криму і Севастополя.

Водночас інше джерело наголосило журналістам “Дождя”, що такий крок може поставити під сумнів легітимність усієї делегації.

Відомо, що наразі так званими депутатами “Єдиної Росії” від Криму в Держдумі РФ виступають шість осіб, зокрема Наталя Поклонська

Як відомо, на початку червня Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи схвалив резолюцію, що може змінити правила організації щодо запровадження санкцій стосовно делегацій. Цей крок може повернути до Ради Європи Росію, яку ще у 2014 році позбавили права голосу через анексію Криму. 

Уже декілька місяців активісти пропонують усім небайдужим приєднатися до онлайн-акції “Ви маєте нас почути!” до п’ятої річниці арешту Олега Сенцова. Вони закликають членів ПАРЄ не скасовувати санкцій щодо Росії, допоки вона не звільнить усіх українських політв’язнів, які утримуються в РФ та на незаконно окупованих територіях України. 

Із закликом не допустити повернення Росії до ПАРЄ виступали й правозахисники

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: