“Повага” звинуватила антикорупційного прокурора у сексизмі

Дата: 16 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Команда проекту “Повага – кампанія проти сексизму” вважає, що голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький має принести публічні вибачення жінкам України за свої висловлювання сексистського характеру.

Про це йдеться у відкритому зверненні “Поваги” до Холодницького.

“12 січня на сайті “Українській правди” під заголовком “Я не дівка, щоб мене до чогось змушувати” вийшло інтерв’ю голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. На нашу думку, фраза, яку винесли у заголовок, є сексистською та такою, що принижує жінок”, – зазначено у зверненні.

З приводу цього “Повага”  звертається до голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з вимогою принести вибачення жінкам, яких це ображає.

“Ваші слова “Я не дівка, щоб мене до чогось змушувати” мають підтекст, що можна й навіть треба “дівок” змушувати до небажаних їм дій чи обставин. Це не лише яскраве вираження неповаги до жінок, а й виправдання насильства проти них”, – наголошують у “Повазі”.

У цьому контексті автори звернення нагадують, що понад 90% постраждалих від домашнього насильства в Україні – жінки. Кожна четверта жінка страждає від домашнього насильства. Поліція щороку реєструє близько 150 тисяч заяв про факти насильства в сім’ї. Україна досі не ратифікувала Європейської конвенції про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, відому як Стамбульська конвенція, – документ, який закладає сучасні цивілізовані підвалини для ведення політики в цій сфері.

“Ми розуміємо, що компетенція Антикорупційної прокуратури далека від боротьби з сімейним та сексуальним насильством проти жінок. Та й ми зрештою не закликаємо вас займатися цією сферою. Однак дотримуватися етики та демократичних цінностей у своїх публічних виступах ви не лише можете, але й зобов’язані. А процитовані вище ваші вислови не гідні високопосадовця, і тим паче правника”, – говориться у зверненні.

“Переконані, що ви повинні принести публічні вибачення жінкам України, яких ви глибоко образили своїми необережними висловлюваннями”, – підсумовують автори.

Підписати звернення до голови Антикорупційної прокуратури Назара Холодницького можна за посиланням.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: