“Потрібні чіткі відповіді та переконливі, беззаперечні докази”: Зеленський про справу Шеремета

Дата: 20 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Справа вбивства журналіста Павла Шеремета перебуває під пильною увагою та контролем усього українського суспільства, якому потрібні чіткі відповіді та переконливі, беззаперечні докази.

Про це на четверті роковини вбивства Шеремета заявив президент Володимир Зеленський. 

Сьогодні четверта річниця з дня вбивства Павла Шеремета.У Білорусі, Росії та Україні він стояв за цінності демократії,…

Опубліковано Володимиром Зеленським Понеділок, 20 липня 2020 р.

Зеленський наголосив, що обов’язок держави та правоохоронних органів – зробити все, щоб у суді українці та весь цивілізований світ побачили справжніх убивць Павла Шеремета, а згодом – справжніх організаторів і замовників цього злочину.

“У Білорусі, Росії та Україні він стояв за цінності демократії, права та свободи людини. Насамперед – за право громадянина на вільну думку та слово. Та за обов’язок влади бути чесною, прозорою й відповідальною перед громадянами. У нього ніколи не змогли б відібрати свободу, тому замовники вирішили відібрати життя. Його зухвале вбивство – втрата для всіх незалежних медіа та журналістів”, – сказав президент та підкреслив, що вбивство журналіста – це ганьба для України.

Нагадаємо, один із керівників “Української правди” Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль. Наприкінці минулого року правоохоронці повідомили, що затримали трьох підозрюваних у вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь.

Поліція називала мотивом убивства дестабілізацію ситуації в Україні, однак офіційно в матеріалах справи зазначено, що фігуранти захопились “ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи величність арійської раси”, намагалися вбивством привернути увагу до своїх поглядів.

Усі затримані заперечують свою причетність до злочину. Захист Антоненка стверджує, що він вищий за вбивцю. Адвокати Дугарь наполягають, що вона має алібі, підтверджене документами і свідками, а експертиза, на якій ґрунтується підозра, неповна і необ’єктивна. Кузьменко також розкритикувала експертизу.

У січні 2020 слідчі просили Офіс генпрокурора продовжити терміни досудового розслідування вбивства Шеремета до червня 2020 року. Тодішній генпрокурор Руслан Рябошапка заявив, що мають бути зібрані додаткові докази, оскільки наявного обсягу доказів не досить.

У травні під час пресконференції за результатами року президентства Володимир Зеленський назвав розслідування вбивства журналіста Шеремета складною справою, за яку відповідає міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Однак сам очільник МВС так не вважає

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter