Потерпілим від війни потрібна комплексна система обліку та підтримки – “Кримська правозахисна група”

Дата: 14 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Голова правління “Кримської правозахисної групи” Ольга Скрипник під час зустрічі українських правозахисників в офісі Представництва ЄС при ООН наголосила на важливості повернення цивільних заручників та політичних в’язнів, збір інформації про місця їхнього незаконного утримання та притягнення росіян до відповідальності за злочини проти цивільних.

Про це повідомляє “Кримська правозахисна група”.

На фото: Ольга Куришко, Ольга Скрипник, Рефат Чубаров

Правозахисниця нагадала також про зміни в законодавстві України у зв’язку із ратифікацією Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Експертна, технічна, ресурсна підтримка наших партнерів та гнучка підтримка правозахисних організацій щодо документування зараз є дуже важливою для зміцнення національної системи розслідування. Від початку повномасштабної агресії кількість жертв значно зросла. Кількість людей, які постраждали від міжнародних злочинів і грубих порушень прав людини, важко оцінити“, – підкреслила Ольга Скрипник.

За словами правозахисниці, попри тривалість збройного конфлікту та сотні тисяч жертв, в українському законодавстві досі немає визначення жертв збройного конфлікту.

Це завадило запровадженню комплексної системи обліку, підтримки та допомоги постраждалим. Ця система має базуватися на оцінці збитків, заподіяних кожному потерпілому, та гнучкому підході до компенсації. Це важливо як для національної, так і для міжнародної політики, зокрема для Міжнародного реєстру збитків, завданих російською агресією проти України, та створення трибуналу для злочинів агресії. Наприклад, після звільнення з полону ще не задоволені всі потреби цивільних ув’язнених, як-от житло та відстрочка по мобілізації для звільнених цивільних чоловіків. Також відсутня система обліку збитків, заподіяних життю та здоров’ю потерпілих“, – пояснила кримська правозахисниця.

За даними Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, станом на 11 листопада окупанти незаконно ув’язнили 218 осіб, з них 132 – кримські татари. Із загальної кількості 43 – арештовані (з них 28 кримські татари), 151 — ув’язнені (з них 97 кримських татар), 26 – без статусу (з них 6 кримські татари).

 Зафіксовано також 1 047 випадків надходження матеріалів, складених за ст. 20.3.3 КпАП РФ про нібито дискредитацію окупаційної армії до незаконних на півострові “судів”. З них у 928 випадках було винесено постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу або приєднано до іншої справи за іншою статтею та винесено сукупне рішення. У 31 випадку розгляд матеріалів продовжується.
 
Напередодні правозахисники закликали владу не ліквідовувати Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (Мінреінтеграції), а, навпаки, розширити його повноваження. Ліквідація Мінреінтеграції ставить під ризик систему захисту та підтримки військових, цивільних полонених та політв’язнів, наголосила голова “Кримської правозахисної групи” Ольга Скрипник.
  

Читайте також: Юридичне пекло: чому цивільні, звільнені поза обміном, не можуть отримати статус позбавлених свободи

Раніше Ольга Скрипник повідомила, що за 10 років російської агресії Україна не спромоглася розбудувати належну та достатню підтримку звільненим цивільним полоненим та бранцям Кремля.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter