Постраждалих українців від схеми работоргівлі в Росії значно більше – правозахисниця

Дата: 26 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Понад 1 850 громадян України засудили в Росії з 1 січня 2014 року по 31 жовтня 2016 року за злочин, пов’язаний із незаконним обігом наркотиків.

За словами української правозахисниці Марії Томак, про це Радіо Свобода повідомило МЗС України.

Як раніше заявили українські правозахисники, в Україні поширена схема торгівлі людьми, за допомогою якої громадян вербують працювати кур’єром в Росію. Однак, коли вони потрапляють туди, їх примушують торгувати наркотиками.

“Враховуючи те, що російська сторона, всупереч вимогам Віденської конвенції про консульські зносини та Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією, не надає інформацію про затриманих та засуджених на території Росії громадян України, кількість таких громадян може бути більшою”, – припускають у відомстві.

Марія Томак називає наївними попередні дані правозахисників про кількість українців у колоніях та СІЗО за 228 статтею КК Росії.

“1 850 громадян України – це ті тільки ті, про яких МЗС відомо. У багатьох випадках Росія просто не повідомляє українські консульські установи.  І це тільки засуджені! А, тим часом, згідно з інформацією, яка прийшла до нас кілька днів тому, тільки в одному СІЗО тільки якихось задрипаних Чебоксар перебуває 17 громадян України, які ще не засуджені, тобто до вказаної вище цифри вони не входять”, – коментує вона дані МЗС і додає, що їх можна сміливо множити на 1,5 або навіть на 2.

Раніше мешканка Черкащини Катерина Онупрієнко розповіла про свого сина, який постраждав від такої схеми. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: