Посольство США засудило електронні декларації для громадських активістів

Дата: 24 Березня 2017
A+ A- Підписатися

В Посольстві США в Україні назвали зміни до закону, що зобов’язують представників громадських організацій подавати електронні декларації, кроком назад.

Про це йдеться у повідомленні посольства в Twitter.

“Е-декларації для вищих державних службовців – потужний крок у просуванні реформ в Україні. Члени громадянського суспільства відіграють життєво важливу роль у забезпеченні прозорості; робити їх мішенню – робити крок назад”,  зазначили у посольстві США.

Нагадаємо, Верховна Рада затвердила зміни до електронного декларування, які зобов’язали зокрема представників антикорупційних організацій подавати е-декларації.

Як зазначила, виконавчий директор ГО “Інституту масової інформації” Оксана Романюк, внесені зміни до законодавства в частині е-декларування торкнуться і журналістів.

“Тому що корупцію викривають і розслідування на цю тему пишуть здебільшого журналісти, які працюють в ГОшках – бюро журналістських розслідувань взагалі всі є громадськими організаціями. Вони зареєстровані не як ЗМІ, а як неприбуткові громадські організації”, – наголошує Романюк.

Вона зазначила, що розглядає це як тиск і ускладнення роботи журналістів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: