Після викрадення бізнесмена з Краснодона бойовики “витребували” у його рідних 50 тисяч доларів

Дата: 10 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Підприємець з Краснодона Луганської області Роман Сагайдак як і раніше знаходиться в підвалі незаконного формування, яке називає себе “МДБ ЛНР”.

Про це повідомляється у вересневому випуску бюлетеня “Права людини на південному сході України” Коаліції громадських організацій та ініціатив “Справедливість заради миру на Донбасі”.

Роман Сагайдак

Як стверджують рідні чоловіка, бізнесмена в останній раз бачили живим з явними слідами фізичного насильства в день його народження 29 серпня. Після цього рідних перестали пускати на побачення з Романом.

29 вересня мав відбутися “суд” про обрання запобіжного заходу Сагайдаку.

“Тобто, через три місяці, протягом яких чоловіка тримали в підвалі, йому нарешті вирішили обрати запобіжний захід”, – зазначають правозахисники Харківської правозахисної групи.

Повідомляється, що бойовики довго плуталися, в чому ж звинуватити підприємця. Перша версія звучала, як “організація теракту в Луганську” 7 липня. Вона швидко перестала бути логічною хоча б тому, що на момент здійснення теракту Роман вже тиждень як значився зниклим безвісти навіть у зведеннях “МДБ ЛНР”.

Пізніше підприємця звинуватили в шахрайстві щодо компаньйона Рясного. Але пізніше знову “перекваліфікували” звинувачення в “розбій”. Що інкримінують Роману станом на сьогодні і як будуть обирати запобіжний захід завтра, ні рідним Романа, ні самому Роману не відомо.

“Усі три місяці з дня викрадення Сагайдака в центрі Луганська “спецслужби ЛНР” займалися систематичним вимаганням грошових коштів, рухомого і нерухомого майна у батьків викраденого Романа”, – повідомляють правозахисники.

Сестра полоненого Анна стверджує, що за весь час, поки Роман знаходиться в підвалі “МДБ” з батьків “МДБшники” витребували під загрозою фізичної розправи з заручником або членами його сім’ї близько 50 тисяч доларів, автомобіль і всю техніку, що знаходиться в будинку.

“Всі грошові кошти у батьків відібрали, просто шантажуючи їх, або ж під приводом, що “в цей раз Роман точно буде вдома”. Після чергової суми грошей, переданої родичами через колишнього компаньйона Романа – Олександра Рясного батьки офіційно звернулися в “МДБ ЛНР”, оскільки гроші закінчилися, а Роман, як і раніше, залишався в підвалі. Похід батьків в “МДБ” закінчився кримінальною справою проти останніх за статтею “хабар посадовій особі”. А потім мама полоненого Сагайдака з нервовим зривом потрапила в неврологічне відділення міської лікарні”, – ідеться в бюлетені.

Повідомляється, що бойовики прийшли в палату жінки, запропонувавши за 10 тисяч доларів закрити “кримінальну справу” проти неї.

Нагадаємо, 30 червня біля парковки торгового центру “Прометей” в Луганську бойовики викрали Романа Сагайдака.

За літо 2017 року Харківська правозахисна група (ХПГ) зафіксувала 15 викрадень цивільних. 6 з них убиті.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter