Порушення прав ув’язнених у Чортківській установі виконання покарань прирівнюють до катувань

Дата: 29 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Монітори Національного превентивного механізму виявили низку порушень прав ув’язнених у ДУ “Чортківська установа виконання покарань (№ 26)” у Тернопільській області.

Про це повідомляє прес-служба Омбудсмана.

Так, медична частина установи не укомплектована лікарем-терапевтом та медичним персоналом, не працює флюорографічне обладнання. Крім того, взагалі не передбачені такі посади, як рентгенолог, фтизіатр, нарколог та інфекціоніст.

У збірному відділені відсутній кабінет медичного працівника. Через це медичний працівник оглядає новоприбулих ув’язнених у приміщенні, призначеному для проведення обшуку, в присутності адміністрації. Камери-палати перебувають у занедбаному стані, потребують негайного ремонту. В палатах не дотримано норму площі на одного хворого, окрім того, там утримують звичайних ув’язнених, яким не потрібна медична допомога.

Також приміщення збірного відділення потребують ремонту. Призначення таких кімнат – попереднє розміщення осіб, які прибули до установи. В цих боксах відсутні санвузли, а в деяких і вікна.

Майже всі камери потребують ремонту, в них недостатньо природного і штучного освітлення, відсутні бачки з питною водою. У багатьох камерах не дотримано норму площі на одну взяту під варту особу. Через це ліжка в них розташовані впритул одне до одного, що порушує право ув’язнених осіб на приватність.

Адміністрація установи не забезпечила належних умов праці засудженим до довічного позбавлення волі. Зокрема, в секторі максимального рівня безпеки відсутні спеціально обладнані робочі камери. Через це такі особи працюють у своїх камерах. Ще одним порушенням є те, що із засудженими не укладаються строкові трудові договори. Це суперечить вимогам Кримінально-виконавчого кодексу України.

Такі умови можна віднести до катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання, зазначають в офісі Омбудсмана.

За результатами візиту Уповноваженим буде надіслано звіт до Міністерства юстиції України із зазначенням виявлених недоліків та рекомендаціями щодо їх усунення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: