Порошенко: в Україні немає місця антисемітизму

Дата: 29 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Президент України Петро Порошенко наголошує, що в сучасній Україні немає місця антисемітизму.

“Ми будуємо країну, де немає місця антисемітизму, і де наша єдність є запорукою наших перемог, подолання перешкод і наших майбутніх успіхів”, – сказав Порошенко під час виступу на презентації фільму про трагедію в Бабиному Яру в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

Президент також зазначив, що Меморіал Голокосту в Бабиному Яру в Києві має бути місцем вшанування та поваги до всіх українців незалежно від національності цієї трагедії.

“Надзвичайно важливо, щоб все людство пам’ятало про коріння і про криваві факти Голокосту, і щоб ця пам’ять служила застереженням і нашим сучасним і майбутнім поколінням про небезпеку ненависті, фанатизму, расизму і нетерпимості”, – сказав Порошенко.

Нагадаємо, під час Другої світової війни війська нацистської Німеччини, які зайняли Київ, використовували урочище Бабин Яр в північно-західній частині Києва як місце масових розстрілів цивільного населення, головним чином євреїв. 29 вересня 1941 року по наказу окупаційної адміністрації все єврейське населення було зобов’язане з’явитися до Бабиного Яру. Тут людей групами проводили через пропускний пункт, після чого заганяли на край яру і розстрілювали. До 30 вересня жертвами розправи стали 33771 чоловік. Масові вбивства тривали до самого відходу нацистської армії з міста: за офіційними даними, в Бабиному Яру розстріляли понад сто тисяч киян, серед яких були євреї, роми, представники інших національностей військовополонені та члени ОУН-УПА.

Після завершення Великої Вітчизняної війни радянська влада намагалася приховати трагедію Бабиного Яру, а в 1966 році з нагоди 25-ї річниці трагедії відбулися акції протесту, після чого було прийнято рішення про встановлення пам’ятника.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter