Порошенко пропонує видавати кримчанам закордонні паспорти старого зразка

Дата: 25 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Президент України Петро Порошенко доручив забезпечити жителів анексованого Криму й окупованого Донбасу можливістю отримати українські закордонні паспорти.

Про це він сказав 24 травня під час наради щодо підготовки до набуття чинності безвізового режиму, яку транслював канал “112-Україна”.

“Якщо об’єктивно виникають проблеми з видачею паспортів тим, хто на окупованій території або в Криму, треба проаналізувати нашу нормативну базу і без паспортів їх залишати не можна. Якщо у нас немає підстав видавати їм біометричні паспорти, терміново, за погодженням СБУ з МЗС, внести на розгляд Кабміну позицію, що для цих громадян ми можемо видавати паспорти старого зразка. Це питання має бути вирішеним”, – заявив Порошенко.

Як відомо, 14 травня на прес-конференції Петро Порошенко заявив, що жителі анексованого Росією Криму зможуть скористатися всіма перевагами безвізового режиму тільки після деокупації півострова. Він додав, що в Європу без віз зможуть відправитися тільки переселенці.

15 травня під час ефіру на одному з українських телеканалів, президент України зазначив, що Україна створить максимально комфортні умови отримання біометричних паспортів для тих кримчан, які вирішили залишатися вірними своїй країні.

В адміністрації президента виданню Крим.Реалії 15 травня пояснили: кримчани зможуть скористатися безвізовим режимом. Президент мав на увазі недоступність віз тільки для тих кримчан, які після анексії півострова відмовилися від українського громадянства.

Водночас у Кримській правозахисній групі наголошують, що громадяни України з Криму і Донбасу мають отримувати біометричні паспорти без обмежень.

“Нагадуємо, що окуповані території України відповідно до Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” та Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” є територією України, на яку поширюється дія Конституції та законів України”, – йдеться у повідомленні.

В організації також нагадують, що Законом України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” встановлено, що примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства Російської Федерації не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України. У документах Ради Європи, Євросоюзу, ООН, ОБСЄ дії РФ з “паспортизації” громадян України в Криму визнані примусом до громадянства.

Таким чином, громадяни України, які залишились у Криму та на Донбасі, мають таке ж право, як і всі інші, на отримання документів для виїзду за кордон. Вони залишаються громадянами України, крім випадків, коли в установленому законами України порядку відмовилися від українського громадянства.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: