Порошенко призначив до Верховного Суду двох недоброчесних суддів

Дата: 31 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Президент Петро Порошенко підписав 30 серпня укази про призначення трьох суддів Верховного Суду – Валентини Сімоненко, Сергія Слинька та Вікторії Мацедонської. Громадська рада доброчесності надала негативні висновки Сімоненко та Слиньку.

Про це йдеться на сайті президента України.

Валентину Сімоненко призначено на посаду судді Верховного Суду в Касаційний цивільний суд. Громадська рада доброчесності надала Сімоненко негативний висновок, зокрема через зв’язки з окупованими територіями: її сестра працює в органах окупаційної влади Севастополя, адвокатське об’єднання, засновником якого є колишній чоловік Сімоненко, працює в Криму.

Згідно з висновком, колишній чоловік Сімоненко зберігав ділові зв’язки з Кримом, коли шлюб ще був зареєстрований. Громадська рада доброчесності виявила у Валентини Сімоненко індивідуальний податковий номер Російської Федерації.

Сергія Слинька призначено на посаду судді Верховного Суду в Касаційний кримінальний суд. Він також отримав негативний висновок від Громадської ради доброчесності. Сергій Слинько у складі колегії суддів у Вищому спеціалізованому судді підтримав вирок Юрію Луценку та засудив його до чотирьох років позбавлення волі.

Слинько у складі колегії також підтвердив вирок Дмитру та Сергію Павличенкам до довічного ув’язнення і 13 років в’язниці відповідно у справі про вбивство судді. Павличенки не визнали своєї провини. Верховна Рада у 2014 році назвала їх політв’язнями й звільнила.

На початку року в Громадській раді доброчесності заявляли, що процес відбору суддів до Верховного Суду України за змістом “не мав нічого спільного з об’єктивним і неупередженим конкурсним відбором”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: