Порошенко підпише зміни до е-декларування, але допоможе зі скандальними правками

Дата: 27 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Президент Петро Порошенко планує підписати закон про внесення змін до е-декларування, але хоче створити робочу групу, яка перегляне суперечливі правки до нього.

Про це повідомив журналістам виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин після того, як разом з іншими представниками громадських організацій провів зустріч з президентом, передає Українська правда.

За його словами, голова держави відмовився ветувати суперечливий закон, пояснивши це тим, що він головнокомандувач і мусить позбавити військових клопоту заповнювати електронні декларації.

Проте, зазначив Юрчишин, президент пообіцяв ініціювати створення робочої групи, яка передивиться правки до закону, які зобов’язують громадські організації декларувати статки.

“Порошенко вважає нікчемними правки, які були внесені, і неякісними, і він готовий ініціювати створення робочої групи з напрацювання законопроекту, який ці правки суттєво перегляне, якусь частину з них виправить, і він готовий як президент, за умови погодження з ним цих правок, внести їх як невідкладні (на розгляд Ради – ред.)”, – розповів керівник ГО.

У той же час прес-служба Порошенка повідомила, що під час зустрічі він наголосив на важливості підписання цього закону “через необхідність врахування інтересів сотень тисяч військовослужбовців, які зараз захищають Україну від російської агресії”.

При цьому там підкреслили, що оскільки зобов’язання для заповнення електронних декларацій представниками громадських організацій з’являється лише з 2018 року, за пропозицією президента, сторони домовилися створити робочу групу за участі представників громадських організацій, народних депутатів та представників адміністрації президента з метою опрацювання узгоджених змін до цього закону.

“Глава держави наголосив на підтримці ініціатив неурядових організацій у сфері боротьби з корупцією. Він звернув увагу на неприпустимість будь-якого політичного тиску чи обмежень діяльності неурядових організацій в Україні”, – зазначили у прес-службі.

Нагадаємо, 23 березня Рада ухвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців-контрактників та мобілізованих бійців від обов’язку заповнювати електронні декларації.

Водночас, до закону були внесені правки, які зобов’язують подавати електронні декларації не тільки чиновників, а й громадські організації з протидії корупції й усіх, хто пов’язаний з ними.

Посольства Великої Британії та США заявили, що цей закон – “серйозний крок назад” для України.

Організація Реанімаційний пакет реформ (РПР) заявляє, що правка депутата від “Народного фронту” Тетяни Чорновол зобов’язує кожного учасника акції протесту проти корупції подавати електронні майнові декларації. У разі відмови протестуючий нестиме кримінальну відповідальність.

27 березня спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон №6172, що змушує антикорупційні організації подавати е-декларації, та направив його на підпис президентові.

Громадські організації 27 березня направили президенту України Петру Порошенку відкрите звернення, у якому просять накласти вето на Закон “Про внесення зміни до статті 3 Закону України ”Про запобігання корупції””, прийнятий Верховною Радою 23 березня.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: