Порошенко підписав закон про протидію домашньому насильству

Дата: 04 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 2229-VIII “Про запобігання та протидію домашньому насильству”.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Документ передбачає впровадження комплексного підходу до боротьби з домашнім насильством, суттєве доповнення існуючих інструментів такої боротьби, введення нових визначень термінів, та інших норм, спрямованих на покращення захисту потерпілих від домашнього насильства. Зокрема, Законом передбачено створення та забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства, пояснили в Адміністрації президента.

Документ спрямований на узгодження положень чинного законодавства України у сфері протидії домашньому насильству та насильству стосовно жінок і адаптування його до європейських стандартів, що забезпечують підготування бази для ратифікації Стамбульської конвенції.

Нагадаємо, 7 грудня Верховна Рада ухвалила законопроект “Про запобігання та протидію домашньому насильству” з поправками, що виключають з тексту поняття “ґендер”, “ґендерна ідентичність”, “ґендерно обумовлене насильство”, “ґендерні стереотипи” та “сексуальна орієнтація”.

За даними поліції, протягом 2016 року зафіксовано 96 143 звернення за фактом насильства в сім’ї, з яких 85 037 звернень надійшло від жінок. Також на Національну “гарячу” лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації організації “Ла Страда” протягом 2016 року надійшло 34 758 дзвінків з питань, пов’язаних з домашнім насильством.

З червня в Україні працюють пілотні мобільні бригади з протидії домашньому насильству “Поліна”. До поліцейських відділків, де працює “Поліна” надійшло загалом 1451 звернення про домашнє насильство. У 22 випадках було порушено кримінальні провадження. Раніше повідомлялося, що в Нацполіції поки немає можливості запровадити єдиний номер для служби  з протидії домашньому насильству “Поліна”, через що не вдається обробити всі виклики постраждалих від домашнього насильства.

За результатами дослідження організації “Ла Страда-Україна”, 39 відсотків працівників кримінальної юстиції вважають, що домашнє насильство – це особиста справа кожної людини, а 60 відсотків вірять, що жертви іноді самі провокують насильство щодо себе.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: