Порошенко на Генасамблеї ООН нагадав про кримські репресії

Дата: 30 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

Президент України пообіцяв захищати права кримських татар, а президент Естонії закликав міжнародну спільноту зупинити агресію проти України.

За інформацією “Ліга.Нет“, президент України Петро Порошенко у своєму виступі на Генасамблеї ООН, зокрема, підкреслив, що вперше за 24 роки незалежності України прийняла Національну стратегію з прав людини. На його думку, стратегія враховує кращі міжнародні практики з прав людини, в тому числі стратегічні рамки ЄС з прав людини та демократії.

Російська агресія загострила проблему забезпечення прав людини в Криму та деяких районах Донецької та Луганської областей. Провідні міжнародні правозахисні організації попереджають світ про радикальне погіршення ситуації з правами людини, що безпосередньо стосується українців та кримських татар в окупованому Криму“, – сказав президент України.

Він нагадав про практику окупаційної влади Криму щодо примусового прийняття російського громадянства, а також про систематичні переслідування, арешти, викрадення і вбивства проукраїнських мешканців півострова та практично повну ліквідацію незалежних ЗМІ.

Також президент України закликав звільнити Надію Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка та всіх незаконно утримуваних в російських в’язницях.

Як повідомляє “Укрінформ“, президент Естонії Томас Хендрік Ільвес у своєму виступі під час Генеральної асамблеї ООН підкреслив, що міжнародне співтовариство зобов’язане зупинити агресію проти України.

Ми не тільки зобов’язані принести мир і стабільність Сирії та Лівії, а й покласти край агресії проти України“, – зазначив Томас Хендрік Ільвес.

Також він відзначив необхідність і далі вимагати дотримання міжнародних договорів, продовжувати діалог і пошук вирішення російсько-українського конфлікту.

Президент Естонії згадав про досі невирішені конфлікти в Грузії, Молдові та Нагірному Карабаху і додав: “Крим залишається незаконно окупованим. Відповідальні за знищення малазійського авіалайнера МН 17 досі на волі. Спроби перешкодити правосуддю з цього приводу глибоко тривожать“.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter