Порошенко підписав закони про декомунізацію

Дата: 15 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Законами забороняється радянська символіка та засуджується комуністичний режим.

Президент Петро Порошенко підписав чотири закони: “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”, “Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років”, “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років” та “Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті”.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Петра Порошенка.

Цими документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб та визнаються борцями за незалежність України УПА та інші організації. 

Петро Порошенко заявив, що найближчим часом до Верховної Ради буде подано законопроект, спрямований на вдосконалення норми щодо відповідальності за порушення Закону про статус борців за незалежність України у ХХ столітті. 

Законопроектом, ініційованим Президентом, пропонується усунути колізії, які можуть бути використані для зловживання нормами законодавства, порушення прав і свобод людини і громадянина, зокрема, в частині свободи наукових досліджень і міжнародної співпраці та діалогу“, – йдеться у заяві прес-служби.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter