Попри війну питання прав ромської спільноти є на порядку денному України – нардепка Неллі Яковлєва

Дата: 08 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

В Україні на розгляді парламенту перебуває законопроєкт № 5488, який передбачає адміністративну відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту від дискримінації та посилить відповідальність за злочини, скоєні з мотивів ненависті. Тож, незважаючи на повномасштабну війну, права ромів залишаються у фокусі державної політики.

Про це під час виступу на Ромському тижні в Європейському парламенті заявила заступниця голови Комітету Верховної Ради України з прав людини, голова підкомітету з питань гендерної рівності та недискримінації Неллі Яковлєва, передає ZMINA.

За її словами, законопроєкт має на меті гармонізацію українського законодавства з європейськими стандартами у сфері прав людини та стане важливим кроком у подоланні дискримінації.

“Законопроєкт сприятиме побудові рівного суспільства шляхом впровадження європейських стандартів захисту прав людини, зокрема національних меншин, таких як ромська громада”, – зазначила вона.

Яковлєва також нагадала, що 2023 року Україна оновила Закон “Про національні меншини” в межах своїх зобов’язань перед Європейським Союзом. У 2024 році Державна служба етнополітики звітувала про виконання цього закону, і, як зазначила депутатка, тема прав ромської спільноти там також лунала. Зокрема, в оновленому законодавстві передбачено право користуватися мовами національних меншин.

Говорячи про майбутнє, Яковлєва підкреслила, що після завершення війни плани з відновлення України мають охоплювати й комплексні антидискримінаційні підходи з урахуванням потреб ромських громад. Вона також звернула увагу на зміни в законодавстві, які забезпечують доступ до безоплатної правової допомоги для вразливих груп населення, зокрема ромів. Ці зміни, як зауважує нардепка, набудуть чинності після завершення воєнного стану.

На завершення свого виступу голова підкомітету підкреслила, що покращення соціально-економічних умов, подолання нерівності та інтеграція ромів в українське суспільство вимагають координації зусиль.

“Це має бути спільна праця органів влади, громадських організацій та міжнародної спільноти. Я вірю, що ми сильні разом, і сподіваюся, що наша дискусія буде плідною та результативною”, – додала посадовиця.

Нагадаємо, що в березні цього року Верховна Рада зареєструвала законопроєкт № 13072, який, зокрема, враховує побажання національних меншин щодо можливості використання рідних мов у навчальному процесі.

Читайте також: Змінити правила гри та знищити дискримінацію: яку роль відіграють ромські жінки у відбудові України

Фото обкладинки: Житомирська ОДА

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter