Понад 8 мільйонів українців мають знайомих жертв домашнього насильства – дослідження

Дата: 29 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

25% опитаних українців мають у своєму оточенні когось, хто став жертвою домашнього насильства.

Про це під час презентації результатів Національного опитування з питань рівності між чоловіками та жінками в Україні повідомила віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

У дослідженні, яке проводили експерти Національного демократичного інституту в липні поточного року, взяли участь дві з половиною тисячі українців з усіх областей країни, крім непідконтрольних владі територій.

За словами Климпуш-Цинцадзе, 25% у дослідженні дорівнюють 8,7 мільйона українців у реальному житті.

“Кілька людей може знати одну й ту саму людину, що стала жертвою, але цифри дійсно вражаючі. Ми вживаємо заходів, щоб боротися з цим: Верховна Рада прийняла ряд законів проти домашнього насильства, які дають змогу боротися з цим ганебним явищем. При цьому в питанні насильства важливе також просвітництво”, – підкреслила вона.

Згідно з результатами, найбільше від домашнього насильства потерпають жінки (83%), проте деякі з опитаних згадали, що серед їхніх знайомих, які стали жертвами насилля, були й чоловіки (2%). Також дослідження показало, що більшість людей не зверталися по допомогу: 40% проти 22% тих, хто звернувся. Водночас 61% опитаних вважає, що в ситуації домашнього насильства жертви мають звертатися по допомогу, але 63% зізнались, що жодного разу в житті не бачили соціальної реклами, спрямованої на боротьбу з ним, а 83% розказали, що не чули про будь-які кампанії чи заходи у своїй громаді, спрямовані на запобігання цьому виду насилля. 

Нагадаємо, що в січні цього року почав діяти закон, який визначає кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Відтепер скоєння злочину на ґрунті статевої належності чи в присутності дитини, як і протиправні дії стосовно людини з інвалідністю, людини, яка має психічні розлади, зокрема порушення розумового розвитку, має обтяжувальні обставини. Окремо в законі йдеться про те, що злочин стосовно подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває чи перебував у сімейних або близьких стосунках, має обтяжувальні обставини.

Відповідні зміни до Кримінального кодексу внесли, ухваливши закон про введення кримінальної відповідальності за домашнє насильство. Більшість його норм набудуть чинності через рік після публікації – 11 січня 2019 року.

Раніше Центр інформації про права людини підготував покрокову інструкцію для тих, хто зіткнувся з домашнім насильством

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter