Понад дві сотні правозахисників у Росії просять розглядати справу політв’язня Дмитрієва не в Карелії

Дата: 28 Вересня 2020
A+ A- Підписатися

Верховний суд російського регіону Карелія просять не розглядати справи історика Юрія Дмитрієва.

Відкритого листа опублікували на сайті “Новой газеты”.

Лист, який підписали правозахисники, політики, письменники, журналісти, актори й кінорежисери, адресували голові суду Анатолію Наквасу. Автори наголосили, що побоюються необ’єктивності суддів, а тому просять передати цю справу на розгляд суду будь-якої іншої області, республіки або краю Російської Федерації.

“А тим, хто всю цю брудну справу затіяв, ми б хотіли сказати тільки одне: можна зламати життя історику Дмитрієву, його прийомній дочці, всім його близьким, але неможливо знищити або вилучити з обігу історичну правду. Вона виживе за будь-яких обставин і нагадає про себе”, – підсумували вони.

Нагадаємо, що влітку цього року керівника карельського відділення правозахисного товариства “Меморіал” Юрія Дмитрієва відправили до колонії на три з половиною роки. 64-річного чоловіка арештували ще в грудні 2016 року. За версією російських слідчих, він фотографував оголеною свою прийомну доньку та виготовляв у такий спосіб дитячу порнографію.

У 2018 році Дмитрієва виправдали в справі, порушеній через знімки доньки, однак призначили два з половиною роки обмеження волі вже за статтею про зберігання зброї. Через кілька місяців виправдувальний вирок скасували, а згодом Дмитрієва звинуватили в діях сексуального характеру. 

Колеги Дмитрієва пов’язують справи проти нього з його роботою. Наприкінці 90-х чоловік особисто віднайшов поховання жертв розстрілів у Сандармосі, де співробітники НКВС у 30-х роках минулого століття вбили понад тисячу представників української культурної еліти. Після цього історику почали надходити погрози. 

У 2017 році “Меморіал” визнав історика Дмитрієва політв’язнем.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: