Понад 70% громадян підтримують вимогу ЄС про реформи, аби почати переговори про вступ

Дата: 12 Січня 2023
A+ A- Підписатися

Більшість українців вважають правильним те, що Європейський Союз вимагає від України реформ для відкриття переговорів про вступ до блоку, проте безумовно правильним це вважають трохи менше половини. 

Про це свідчать результати опитування, проведеного “Info Sapiens” на замовлення Центру “Нова Європа”.

На запитання про те, чи правильно те, що ЄС вимагає від України реформ для відкриття переговорів про вступ, ствердно у тих чи інших формулюваннях відповіли 73% опитаних.

З них 28,5% обрали відповідь, що це правильно, тому що реформи — в інтересах України, 18,6% обрали схожу відповідь, що згодні, і ЄС має вимагати виконання реформ якомога швидше. 

25,9% вважають, що вимога реформ правильна, але Брюссель має бути поблажливішим з огляду на те, що в Україні війна. 

Лише 9,3% вважають, що Євросоюз не може вимагати від України реформ під час війни, і стільки ж вважають, що Україну мали б прийняти до блоку без будь-яких умов. 

5,5% опитаних не визначилися з думкою; 2,9% опитаних вважають, що Україні не потрібно вступати до ЄС. 

Більшість респондентів — 62,5% — вважають, що Україна може почати переговори про вступ до ЄС до завершення війни. Не вірять у це трохи більше ніж 20%, відмовилися прогнозувати — близько 17%.

59% вважають, що якість підготовки євроінтеграційних проєктів важливіша, аніж темпи; 36,4% – що темпи важливіші, а недопрацювання можливо буде компенсувати згодом. 

60,1% опитаних вважають правильним, коли посадовці ЄС нагадують про проблему корупції в Україні і переконані, що тиск Євросоюзу допоможе подолати її. 

Водночас майже 20% вважають, що на час війни це не є головною проблемою і ЄС мав би зробити пріоритетом військову допомогу; 8,7% вважають, що ЄС “не мав би повчати Україну”.

 

У цьому ж опитуванні понад дві третини українців висловились проти відмови від вступу до НАТО в обмін на виведення російських військ із окупованих територій.

Напередодні в інтерв’ю Deutsche Welle заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс заявив, що Україна не зможе стати членом ЄС доти, доки на її території перебувають російські війська.

“Ні, це неможливо. Але вся ідея в тому, щоб Україна вийшла з цього конфлікту переможницею, суверенною, незалежною, вільною і мала можливість сама зробити цей вибір. І я думаю, що Україна бореться за те, щоб це сталося. ЄС має підтримати Україну в досягненні цієї мети”, – відповів Тіммерманс на запитання, чи може Україна стати членом ЄС, якщо в цій країні перебуватимуть російські військові.

Як заявила Єврокомісія, коли Україна отримала офіційний статус кандидата в члени ЄС, для прийняття до складу ЄС необхідним є виконання Копенгагенських критеріїв — умов вступу до ЄС, ухвалених 1993 року. Серед них — наявність стабільних державних інститутів, діюча ринкова економіка і здатність ефективно виконувати зобов’язання члена ЄС.

Крім того, Єврокомісія сформулювала сім умов, які має виконати Київ на шляху до членства в Євросоюзі. Йдеться про судові реформи, боротьбу з корупцією, деолігархізацію та політику щодо національних меншин.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter