Від початку повномасштабного вторгнення з полону повернули 184 тіла українців, які померли в російській неволі

Дата: 24 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

З лютого 2022 року до жовтня 2024-го з російського полону повернули 184 тіла українців, з яких 169 військових і 15 цивільних.

Про це повідомляє Медійна ініціатива за права людини з посиланням на коментар Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Ілюстраційне зображення

Тіла бранців повернули з 13 закладів несвободи, серед яких частина перебуває в окупації на українській території, а решта – у РФ.

Йдеться про ВК № 120 у Молодіжному (Оленівці) в Донецькій області, СІЗО № 5 в окупованому Донецьку, СІЗО № 2 в Старому Осколі Бєлгородської області РФ, СІЗО № 2 у Кінешмі в Івановській області РФ, ВК № 1 у Донському в Тульській області РФ, СІЗО № 2 у Камишанах Волгоградської області, СІЗО № 2 в Таганрозі в Ростовській області РФ, СІЗО № 2 в Новозибкові Брянської області РФ, ВК № 12 у Каменськ-Шахтинському в Ростовській області РФ.

Також у переліку ВК № 10 в Ударному, що в республіці Мордовія, СІЗО № 2 у Вязьмі в Смоленській області РФ, СІЗО № 1 у Курську та СІЗО № 2 в Борисоглєбську, що у Воронезькій області.

За версією російських судмедекспертів, причинами смерті майже двох сотень українців є хронічні хвороби, туберкульоз, серцева недостатність, виснаження організму, кульове, уламкове поранення та больовий шок. Водночас звільнені полонені та очевидці говорять, що до смерті в російській неволі призводять тортури електричним струмом, голод, фізичне виснаження, побиття та інші знущання. 

Складно назвати точну кількість українських громадян, які загинули в російських місцях несвободи, бо туди практично не мають доступу міжнародні моніторингові місії, нагадують правозахисники. 

З початком повномасштабного вторгнення МІПЛ, ZMINA та інші правозахисні організації систематично документують свідчення очевидців про жахливі умови, в які потрапляють українські військовополонені та цивільні. Їх умовно можна систематизувати на два типи: нелюдські умови утримання та цілеспрямовані катування.

До перших належать антисанітарні умови утримання, відсутність медичної допомоги, ізоляція від зовнішнього світу, недостатнє забезпечення харчами та питною водою. Внаслідок таких умов об’єктивно настає виснаження організму, наприклад Володимир Міщенко в такому полоні втратив 40 кілограмів.

До других – постійні катування, жорстокі побиття, тортури електричним струмом, порізи ножем, цькування собаками, зґвалтування, перманентний морально-психологічний тиск.

Детальніше про те, з чим стикаються українські полонені в російських катівнях, можна прочитати за посиланням.  

Нагадаємо, що військовий та дружина закатованого бійця розповіли про нелюдські умови утримання полонених у колонії в РФ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter