Полтавській судді, яка відмовилась брати хабар у мера, хочуть призначити психіатричну експертизу

Дата: 22 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

Представник міського голови Полтави, юрист Олександр Ковжога подав до суду клопотання щодо призначення судово-психіатричної експертизи для судді Октябрського райсуду Полтави Лариси Гольник, на яку тиснуть через відмову вирішити справу на користь мера Полтави Олександра Мамая.

Клопотання подане в рамках позову про захист честі і гідності проти судді Гольник та керівництва інтернет-видання “Українська Правда” за нібито неправдиву інформацію, оприлюднену у публікації “Слово до колег. З нагоди ХIV позачергового з’їзду суддів України”.

Як пише видання “Полтава 365”, 20 вересня в Київському районному суді Полтави відбулося судове засідання у згаданій справі.

На початку засідання Лариса Гольник заявила про відвід судді Тетяни Турченко, оскільки вони добре знайомі з часів роботи відповідача в Апеляційному суді. Також Турченко зустрічалася з головою Октябрського райсуду Олександром Струковим, з яким у відповідача є тривалий конфлікт. Заява про відвід була відхилена.

Вдруге висловив недовіру судді представник Гольник Ігор Гавриленко.

Він перелічив минулі рішення по даній справі, коли судді з Октябрського, Ленінського та Полтавського районного судів брали відводи у зв’язку з особистим знайомством з відповідачем або позивачем. Заява Гавриленка також лишилася без задоволення.

Інтереси позивача Олександра Ковжоги, окрім нього самого, представляють адвокати Ігор Шеховцов та Олександр Гончаренко.

Позивач вніс на розгляд суду три клопотання. Він просить викликати дев’ятьох свідків, призначити лінгвістичну експертизу тексту статті Лариси Гольник, а також призначити їй судово-психіатричну експертизу.

На розгляд пропонується поставити питання, чи страждала Гольник на час написання своєї статті психічним захворюванням, чи усвідомлювала свої дії, чи страждає вона на даний час психічною хворобою, чи має ознаки манії переслідування, чи потребує застосування до неї заходів медичного характеру, чи зверталася за медичною допомогу до Полтавського психневродиспансеру та обласної психлікарні імені О.Ф. Мальцева протягом 2014-17 років.

Сторона відповідача попросила надати час для детального вивчення клопотань Ковжоги. Судове засідання перенесли на 18 жовтня 2017 року.

Нагадаємо, у січні 2015 року суддя Лариса Гольник відмовилась брати хабар у міського голови Полтави Олександра Мамая за вирішення справи на його користь та задокументувала його спроби домовитись.

Мамай обвинувачувався в тому, що 17 травня 2013 року він приховав від депутатів існування конфлікту інтересів і міська рада проголосувала за передачу низки земельних ділянок приватній підприємниці Ірині Климко. У результаті донька мера, вона ж – депутатка цієї ради, отримала в користування за символічну платню 500 кв. м. землі під 13 торгівельних павільйонів.

Але у 2016 році прокуратура закрила справу, у якій Мамай звинувачувався у спробі підкупу судді Гольник. Суддя продовжує боротись за притягнення мера до відповідальності.

У березні 2017 року вона оприлюднила у колонці на “Українській правді”  звернення “Слово до колег. З нагоди ХIV позачергового з’їзду суддів України”.

У зверненні Лариса Гольник закликає суддівську спільноту до самооновлення, дослухаючись до обґрунтованих претензій громадськості та журналістів.

Вона також детально розповіла історію про тиск на неї як суддю у справі про корупційне правопорушення міського голови Полтави Олександра Мамая.

“Якось один із правоохоронців сказав мені: “Усім було б простіше, якби Ви взяли ті гроші в Мамая”. Деградація органів, покликаних протистояти злочинності, – це не тільки огидно. Доводиться говорити про реальну небезпеку для подальшого існування української державності”, – додає Лариса Гольник.

Вона зізнається, що жахається від окремих “колег”. У “жирних” справах вони не соромляться порушувати процесуальні норми навіть перед прицілами журналістських камер.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter