Польський сейм не зміг визнати Росію державою–спонсором тероризму

Дата: 02 Грудня 2022
A+ A- Підписатися

Польський сейм не зміг ухвалити резолюцію про визнання РФ державою, яка підтримує тероризм. Це сталося через внесену керівною партією поправку, ухвалення якої заблокувала опозиція.

Про це повідомляє польське видання “PAP”.

Фото з відкритих джерел

Проєкти постанов про визнання Росії державою–спонсором тероризму були внесені фракціями “Ліві” та “Право і справедливість”. Над законопроєктами працював комітет у закордонних справах. У четвер сейм Польщі мав проголосувати за резолюцію, яка визнає Росію державою, що підтримує тероризм.

Під час вечірнього обговорення, що передувало голосуванню, фракції та групи одностайно висловили підтримку резолюції. Але, коли почалися дебати, до резолюції внесли поправку від партії “Право і справедливість”, яка викликала спротив з боку опозиції.

“Російська Федерація несе пряму відповідальність за збиття літака Малайзійських авіаліній (рейс MH17) у липні 2014 року, коли загинули 298 пасажирів та членів екіпажу, а також за катастрофу літака ВПС Польщі (рейс 101) у Смоленську у квітні 2010 року, в якій загинули 96 осіб, що перебували на борту, зокрема президент Польщі Лех Качинський, польські урядовці, високопоставлені польські військові та військові командири країн–членів НАТО, а також члени польського парламенту”, – йдеться у поправці.

Перед голосуванням резолюції опозиція попросила оголосити перерву у зв’язку із внесенням поправки. Доповідач комітету в закордонних справах Павел Коваль з опозиційної “Громадянської коаліції” оцінив цю поправку як таку, що “руйнує компроміс”, досягнутий у комітеті.

Клопотання про перерву було відхилено, і сейм прийняв рішення приступити до голосування за резолюцію. Після цього відбулося голосування щодо поправки до резолюції. У голосуванні взяли участь 226 членів сейму, з них 225 проголосували за, ніхто не голосував проти, один утримався. Опозиція не брала участі у голосуванні, тому кворуму не було.

Опозиційні депутати вимагали поставити на голосування ухвалену в комітеті резолюцію, з опозиційних трибун лунали вигуки: “Російська агентура!”. Спікерка сейму підсумувала, що це “один великий скандал”, і наказала перейти до наступних голосувань.

Після голосування Павел Коваль та голова фракції “Громадянської коаліції” Борис Будка у розмові з журналістами назвали Антонія Мацеревича винуватцем “руйнування консенсусу” щодо проєкту. 

Міністр європейських справ Польщі Шимон Шиньковський вель Сенк не приховував свого здивування позицією опозиційних депутатів.

“Я приїхав на голосування прямо з аеропорту, щоб проголосувати за надзвичайно важливий проєкт резолюції, який є важливим у контексті надсилання сигналу від польського парламенту, що Росія є терористичною державою”, – сказав він.

Коли сейм зможе повернутися до розгляду резолюції, поки не повідомляється.

Нагадаємо, що 23 листопада Європейський парламент більшістю голосів ухвалив резолюцію про визнання Російської Федерації державою – спонсором тероризму. Відповідне голосування відбулося в Страсбурзі під час пленарного засідання Європарламенту.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter