Польські правоохоронці затримали журналіста Михайла Ткача на кордоні біля Білорусі

Дата: 27 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Польські правоохоронці затримали біля кордону з Білоруссю журналіста “Української правди” Михайла Ткача разом з оператором: знімальна група збирала матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю; відзняті матеріали поляки частково видалили. 

Про це повідомили на сайті УП.

Джерело: Українська правда

Ситуацію вдалося розв’язати лише після розголосу та втручання Посольства України в Польщі.

Як розповів Ткач, біля кордону Польщі з Білоруссю до них з оператором під’їхали польські поліціянти. Українці показали їм свої документи та журналістські посвідчення.

“Вони почали хапати наші камери, обшукувати… Далі нас привезли в комендатуру. Близько десяти людей почали обшукувати нашу машину, нас, повикидали наші речі на капот, забрали всі картки пам’яті з камер, забрали всі телефони, документи”, – уточнив медійник.

На допиті в комендатурі Ткач повідомив, що вони журналісти й знімають, як Польща торгує з Росією через Білорусь і як Польща торгує з Білоруссю, як сільськогосподарська продукція йде з Росії та Білорусі до Польщі.

“Було видно, що представники польської спецслужби перелякалися. Вони почали мене запитувати, хто ще про це знає, чи знають про це українські можновладці, український уряд. Розпитували, хто наші джерела, як ми про це дізналися, скільки часу ми працюємо над цією темою”, – наголосив журналіст УП.

Загалом Ткача та оператора утримували в комендатурі щонайменше чотири години. Весь цей час їм не дозволяли ні з ким зв’язатися.

У повідомленні УП уточнили, що в польській комендатурі журналістів допитували не лише поліціянти, а й представники спецслужби.

Після того як журналістам повернули картки пам’яті, стало зрозуміло, що частину відзнятих матеріалів видалили. Під час обшуку польські правоохоронці пошкодили підзарядку для акумуляторів та спілкувалися лише польською мовою. У самій комендатурі представники спецслужби розмовляли з українцями англійською.

Водночас українців запитували, чи розповідатимуть вони публічно про те, що їх затримували. Наразі журналісти спілкуються з адвокатами, повідомили в редакції УП.

Ситуацію із затриманням знімальної групи прокоментувала головна редакторка видання Севгіль Мусаєва.

“Ми обурені цією ситуацією, яку вдалося нормалізувати лише після розголосу та за підтримки Посольства України в Польщі. Команда УП дякує послу та консулу за швидку реакцію та небайдужість”, – сказала вона.

Згодом Михайло Ткач також прокоментував своє затримання.

“Відео шкода. Але знімемо ще. Чи може торгівля з країнами-агресорами, країнами спонсорами тероризму припиниться і нема буде про що знімати. А поки przepraszam – це точно суспільно-важлива інформація. Зокрема, і для польського суспільства”,написав він на своїй сторінці у фейсбуку.

Нагадаємо, що 25 лютого 2024 року “Укрзалізниця” повідомила, що в Польщі на залізничній станції невідомі висипали близько 180 тонн українського зерна з восьми вагонів УЗ.

Це сталося в ніч на 25 лютого за 150 км від порту Гданськ, звідки вантаж мав вирушити за межі Польщі. Тобто українська сільськогосподарська продукція їхала через країну транзитом. В УЗ також заявили, що фіксують псування українських вантажів на території Польщі фактично щодня.

Загалом з початку року численні акції протесту фермерів, які блокували дороги, автостради, автомагістралі та прикордонні переходи з Україною, відбуваються по всій Польщі. Фермери виступають проти напливу українських товарів, а також проти європейської політики, пов’язаної з так званим Зеленим курсом.

Так, уранці 20 лютого польські фермери перекрили залізницю біля КПП “Медика – Шегині” та висипали частину зерна з вантажного потяга на колії. У відповідь на польські акції українські перевізники розпочали протест біля ПП “Рава-Руська – Гребенне”, “Краківець – Корчова” та “Шегині – Медика”.

23 лютого Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець ініціював термінове експертне обговорення ситуації та провів онлайн-зустріч зі своїм польським колегою Марчіном Вьочеком.

А вже 24 лютого, в другу річницю повномасштабного російського військового вторгнення, невідомі пошкодили вантажні вагони з бобами.

Президент Володимир Зеленський під час пресконференції 25 лютого на форумі “Україна. Рік 2024” наголосив на тому, що Україна націлена розв’язати питання розблокування польського кордону. Проте якщо цього досягти не вдасться, то влада захищатиме український бізнес.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter