Польська журналістка присвятила журналістську нагороду Станіславу Асєєву

Дата: 21 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Польська репортерка Моніка Андрушевська присвятила нагороду Спілки польських журналістів своєму колезі Станіславу Асєєву, якого з 2017 року утримують у полоні на Донбасі бойовики. 

Про це повідомляє “Белсат”.

Моніка Андрушевська

Нагороду Андрушевська отримала за репортаж “Бери тіло, поки дають“, де описує історії українських матерів, які розшукують своїх синів, що пропали на війні. Під час урочистого зібрання, що відбулося 20 березня, нагороду від її імені отримала директор “Белсату” Агнєшка Ромашевська-Гузи, яка прочитала короткий лист лауреатки до журналістів, у якому вона написала, що у своїй роботі насамперед займається українськими полоненими і тими, хто зник на Донбасі, та нагадала про Станіслава Асєєва, якого півтора року утримують у підвалах на Донбасі. 

Андрушевська також нагадала, що на Донбасі все ще ув’язнено не менше 120 українських полонених-військовослужбовців і мирних жителів.

Станіслав Асєєв (псевдонім – Васін) – український журналіст із Макіївки, який співпрацював з українською службою “Радіо Свобода” та ще декількома українськими виданнями. Він зник 2 червня 2017 року. За півтора місяця стало відомо, що Асєєва затримали на окупованій території Донецької області. Бойовики звинувачували журналіста в шпигунстві. На початку липня 2018 року Асєєв, за інформацією, яку отримав його колишній однокурсник, народний депутат Єгор Фірсов, оголосив голодування.

Правозахисники висловлювали занепокоєння з приводу місця його перебування і того, що під час ув’язнення він зазнавав погроз і, можливо, катування. Міжнародним правозахисникам було відмовлено у доступі до нього. У серпні минулого року Комітет захисту журналістів засудив російський державний телеканал “Россия 24” за “інтерв’ю” зі Станіславом Асєєвим. У ньому полонений журналіст нібито підтверджує, що працював на українську розвідку. Бойовики тоді вперше показали Асєєва з моменту затримання.

Звільнити Станіслава Асєєва вимагала також група Конгресу США з питань свободи преси.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: