Польща планує вийти з конвенцій, які забороняють використання протипіхотних мін і касетних боєприпасів

Дата: 08 Березня 2025
A+ A- Підписатися

Польща може вийти з Оттавської та Дублінської конвенцій, що забороняють використання протипіхотних мін та касетних боєприпасів.

Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск 7 березня під час виступу у Сеймі.

Дональд Туск

Я рекомендуватиму Міноборони та Генштабу дати позитивну оцінку виходу Польщі з Оттавської конвенції та, можливо, з Дублінської. Я говорю тут про протипіхотні міни й касетні боєприпаси“, – сказав посадовець.

Прем’єр-міністр Польщі пояснив такий крок бажанням забезпечити безпеку країни, а також додав, що проведе консультації з оборонним відомством щодо цієї пропозиції.

Не потрібно себе обманювати: у цьому немає нічого хорошого і приємного, ми про це добре знаємо. Але річ у тім, що в нашому оточенні є ті, кого ми можемо побоюватися, або ті, які беруть участь у війні і всі це використовують”, – зазначив Туск.

Оттавська конвенція, підписана у 1997 році й набула чинності 1999-го, забороняє використання, зберігання, виробництво і передачу протипіхотних мін і вимагає їхнього знищення. До неї приєдналися 163 держави.

Дублінська конвенція, розроблена 2008 року, забороняє їхнє використання, передачу та накопичення касетних боєприпасів.

За даними військових експертів такі боєприпаси часто не оснащені механізмами самознищення, і, їх значний відсоток може не вибухати, створюючи небезпеку для цивільного населення навіть після закінчення військових конфліктів.

Раніше ZMINA повідомляла, що Україна дотримуватиметься п’яти принципів використання касетних боєприпасів, що передають ЗСУ партнери, а серед цих принципів, між іншим, заборона на використання цих мін у містах та на території Росії. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter