Половина опитаних українців відчуває погіршення психоемоційного стану через війну
Половина опитаних українців назвала погіршення психоемоційного стану однією з втрат унаслідок повномасштабного російського вторгнення.
Такі дані дослідження, проведеного соціологічною групою “Рейтинг”.
Серед втрат, спричинених великою війною, близько 40% назвали погіршення стану фізичного здоров’я, а близько 30% – втрату доходів. Про роз’єднання сім’ї зазначили 23%, про втрату роботи — 22%, а ще близько 20% вказали загибель або поранення близької людини та розірвання стосунків з членами родини.
Найгіршою шкодою, що спричинила Росія, на думку опитаних, є загибель цивільних (68%) та військових (65%), поранення та отримання інвалідності (40%).
Ключовими потерпілими внаслідок російської агресії називають родичів загиблих (60%), тих, хто пройшов полон (41%), тих, хто зазнав фізичних ушкоджень (34%), втратив житло (33%). Ці ж категорії, а також ветеранів війни та родичів зниклих безвісти опитані виділяють як тих, кому першочергово потрібна компенсація.
Водночас думки щодо доцільності підтримки тих українців, які перебувають за кордоном, розділились: 40% за надання такої допомоги, а 57% – проти.
Соціологи опитали 2 тисячі людей віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування не було українського мобільного зв’язку.
Нагадаємо, що за час великої війни кияни жили під повітряними тривогами понад тисячу годин.