Половина українців вважають боротьбу з корупцією провальною

Дата: 12 Січня 2018
A+ A- Підписатися

80 відсотків населення України вважає боротьбу з корупцією в країні неуспішною, а  46 відсотків – провальною.

Про це йдеться в соціологічному дослідженні фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова.

Згідно з оприлюдненими результатами дослідження, успішність в боротьбі з корупцією бачать 15 відсотків респондентів, причому тільки 2,5 відсотка оцінюють цю боротьбу як повністю успішну.

При цьому 43 відсотків опитаних соціологами українців не бачать ніякої інстанції, яка активно боролася б з корупцією в Україні. Решта населення активних борців з корупцією бачить в ЗМІ, журналістів (26 відсотки), Національне антикорупційне бюро (24 відсотки), антикорупційних громадських організаціях (21 відсоток), самому населенні (12 відсотків), країнах Заходу (11 відсотків).

Серед державних інститутів, призначених боротися з корупцією, відносно краще за інших, на думку респондентів, виглядають лише Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне агентство запобігання корупції. Найменше з корупцією, на думку опитаних, здатні боротися Генеральна прокуратура, СБУ, поліція, суди, президент, уряд, міністерства, Верховна Рада, влада на місцях (протилежної думки дотримуються лише кілька відсотків населення).

У питанні формування антикорупційного суду українці готові довіритися двом інстанціям – представникам антикорупційних громадських організацій (42 відсотки) і експертам із західних країн (41 відсоток). Значно менше готові доручити цю справу депутатам Верховної Ради (10 відсотків), суддям від органів судового самоврядування (10 відсотків), представникам президента (6 відсотків).

Крім цього, більше половини опитаних українців вважає, що в країні слід законодавчо дозволити для боротьби з корупцією серед посадовців використання методу провокації хабара, а не згодні з цим 26 відсотків респондентів.

Коментуючи результати соцдослідження, директор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк наголосив, що корупція – це різновид злочинності, а щоб її подолати потрібні п’ять факторів.

“Перший елемент – це зовнішня свобода, тобто тиск на державні відповідні органи з боку населення, громадськості. Друге – це внутрішня свобода: держава сама має хотіти стати “чистою”. Третій пункт – правило “заборони та обмеження” – цей елемент у нас, напевно, найкращий. Четвертий  – кошти, які слід застосовувати, щоб всі дотримувалися цих правил (декларування, моніторинг). Найгірше з п’ятим елементом, тобто невідворотністю  відповідальності”, – зауважив він.

Дослідження тривало з 15 до 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2004 респонденти віком від 18 років.

Раніше повідомлялося, що один відсоток українців вважає антикорупційну реформу повністю успішною. При цьому 17 відсотків громадян України зізналися в тому, що протягом року давали хабаря грошима чи у вигляді подарунку. Ще 14 відсотків не захотіли відповісти на це питання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: