Політв’язня Амета Сулейманова вже три місяці тримають у російській в’язниці без життєво необхідних ліків

Дата: 01 Грудня 2023
A+ A- Підписатися

Політв’язню, громадянському журналісту, кримському татарину Амету Сулейманову у в’язниці у Владимирській області Росії три місяці не видають життєво необхідних ліків, що передає дружина. 

Про це вона розповіла на сторінці у фейсбуку. 

Фото: фейсбук-сторінка Ліля Люманова

Лілія каже, що три тижні тому відправила медичну бандероль, але тепер отримала її назад. 

“У цю посилку я поклала найнеобхідніше приблизно на два місяці. Починаючи з уколів та шприців, закінчуючи необхідними таблетками… Мій чоловік уже третій місяць перебуває у Владимирському централі без потрібних препаратів. Він хворий, потребує заміни клапана. Всі ці ліки – це навіть не лікування, а підтримка його серця”, – каже дружина політв’язня. 

Причини, чому російські тюремники не прийняли бандероль для Сулейманова, його дружині невідомі. 

“І я ще більше переймаюся станом здоров’я Амета, дивлячись на препарати, яких він не отримав”, – пише вона.

Нагадаємо, що кримський татарин Амет Сулейманов – фігурант третьої бахчисарайської справи “Хізб ут-Тахрір”. Під приводом участі в цій політичній партії росіяни фабрикують справи проти кримських татар, які не сприйняли окупацію півострова й намагаються боротися з режимом.

У 2020 році суд ухвалив призначити Сулейманову запобіжний захід у вигляді домашнього арешту – це єдиний випадок у практиці кримінальних справ “Хізб ут-Тахрір” у Росії. Чоловік страждає на артеріальну та мітральну недостатності серця. Йому рекомендували зробити операцію із заміни серцевого клапана.

Амет Сулейманов під час одного із судових засідань демонструє напис на футболці: “Журналістика – це не злочин”. Фото надала Ліля Люманова

Під час судового розгляду справи Сулейманова спочатку вивозили до Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону на слухання, але пізніше дозволили виступати через відеозв’язок. Проте навіть у таких умовах підсудний важко переносив судові засідання, і їх доводилося переривати, щоб він міг відвідати лікаря.

5 квітня 2023 року вирок йому набув чинності – 12 років колонії суворого режиму. Російські силовики забрали Амета з дому для відбування покарання. Рідні переконані, що перебування чоловіка за ґратами може стати для нього смертним вироком.

У СІЗО здоров’я політв’язня продовжувало погіршуватися. Серцева недуга Сулейманова входить до урядового переліку захворювань, наявність яких перешкоджає утриманню під вартою, проте це не аргумент для окупантів.

Згодом стало відомо, що кримського татарина етапували до Росії – до в’язниці “Владимирський централ”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter