Політв’язень Зейтуллаєв закликав активніше тиснути за порушення прав людини в Криму

Дата: 09 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Фігурант справи “Хізб ут-Тахрір” севастополець Руслан Зейтуллаєв, якого Росія утримує в ростовському СІЗО, в листі закликав правозахисників активізувати роботу в галузі захисту прав кримських татар і українців.

Про це 8 березня повідомили в групі “Слова свободи” у Фейсбуці.

“Хочу закликати активістів в Україні та за її межами активізувати свою роботу в напрямку тиску на незаконні дії в Криму з правами кримських татар, мусульман, журналістів, українців! Адже тільки міжнародним тиском можна домогтися бажаного результату, і це не відбудеться відразу, для цього потрібна постійна жвавість навколо цієї величезної проблеми“, – написав Зейтуллаев в своєму листі.

Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону, де з 1 червня слухалася справа кримських мусульман за звинуваченням їх у зв’язках з “Хізб ут-Тахрір”, оголосив 7 вересня вирок, згідно з яким севастополець Руслан Зейтуллаєв, якого російська влада називала організатором осередку “Хізб ут-Тахрір”, був засуджений до семи років колонії загального режиму. Севастопольці Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтов і Нурі Примов, які проходили у цій справі, отримали по п’ять років виправної колонії загального режиму.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” 2003 року, включивши до списку об’єднань, названих “терористичними”.

Крім Росії ця організація як терористична заборонена в Узбекистані, Казахстані, Китаї та деяких інших азіатських і африканських країнах. У Німеччині діяльність “Хізб ут-Тахрір” обмежена через звинувачення в антисемітизмі. В Україні та в більшості країн Заходу вона може діяти легально.

Міністерство закордонних справ України засудило організований російською владою “черговий судовий фарс” і вимагає від Росії негайного скасування вироку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: