Політики-популісти загрожують правам людини – Human Rights Watch

Дата: 13 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Прихід до влади в США і Європі “популістських керівників” ставить під загрозу права людини і заохочує порушувати ці права з боку диктаторів.

Про це заявила правозахисна організація Human Rights Watch, передає ВВС Україна.

У звіті організації за минулий рік висловлюється стурбованість обранням Дональда Трампа президентом США “за результатами кампанії, що розпалювала ненависть”.

Представляючи доповідь, виконавчий директор групи Кеннет Рот сказав, що Дональд Трамп у своїй передвиборчій риториці відкидав основні принципи гідності і рівності.

За його словами, деякі передвиборчі гасла Трампа закликали до фактичних тортур, масових депортацій, згортання прав жінок і свободи преси.

“Трамп і різні політичні діячі в Європі прагнуть влади через заклики до расизму, ксенофобії, жінконенависництва і нативізму”, – додав він.

“Всі вони стверджують, ніби громадськість готова пожертвувати правами людини, якщо це необхідно для нібито забезпечення робочих місць, убезпечить від культурних змін чи дозволить запобігти терористичним атакам”.

“Зневага до прав людини пропонує найвірніший шлях до тиранії”, – йдеться у звіті.

У звіті підкреслюють зростання підтримки у Європі політичних партій, які на догоду своїм інтересам приносять у жертву тих, хто втікає від переслідування.

Звіт HRW констатує, що під величезною загрозою опинилася повоєнна система прав людини.

Документ називає в числі країн, де права людини під загрозою, Росію, Туреччину, Філіппіни і Китай. У цих країнах, на думку правозахисників, при владі авторитарні керівники. 

Звіт засуджує президента Сирії Башара Асада, звинувачуючи його у свідомих атаках на цивільних у підконтрольних опозиції регіонах.

У доповіді також висловлюється стурбованість тим, що в Африці велика кількість лідерів продовжують строки свого перебування при владі, а також вдаються до насильства для придушення антикорупційних протестів.

Пан Рот закликав громадськість бути противагою диктаторам і відкидати їхні варіанти вирішення проблем, вимагаючи політики, побудованої на правді.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: