Поліція оголосила підозри трьом українцям, що утримували та катували неповнолітнього в окупованому Куп’янську

Дата: 19 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Слідчі встановили особи трьох українців, що пішли на співпрацю з росіянами в Куп’янську Харківської області: після окупації вони почали працювати в місцевому райвідділку поліції. 

Протягом 16 днів у серпні 2022 року підозрювані незаконно утримували у відділку 16-річного хлопця. Його били, знущалися психологічно та вимагали видати місцевих проукраїнських активістів і колишніх учасників ООС.

Про це повідомила Національна поліція.

Поліція оголосила підозри 28-річним Ігорю Бабарикіну та Максиму Чериднику, а також 32-річному Віталію Суріну.

За інформацією слідчих, 15 серпня 2022 року, близько 22:00, в одному з населених пунктів неподалік Куп’янська троє невідомих російських військових затримали 16-річного місцевого мешканця. Хлопця відвезли до Куп’янського ІТТ, що розташований у приміщенні райвідділку поліції, та передали в руки підозрюваних. 

Того ж дня затриманого почали катувати та вимагати відомостей про місцевих активістів і військових. Йому вдягали на голову протигаз та перекривали доступ повітря, били кулаками в грудну клітку, змушували відтискатися та присідати, погрожували самому потерпілому та його родині.

Згодом хлопця помістили до однієї з камер. Протягом наступних 16 днів його обмежували в їжі та воді, водили на допити та застосовували психологічне насильство, йдеться в текстах підозр.

Родичі потерпілого знали, що він перебуває в ІТТ, тому щодня приносили йому передачі: їжу, воду, теплий одяг, ковдри. Однак, за їхніми словами, майже нічого з переданого хлопець так і не отримав.

Через 16 днів потерпілого звільнили, проте наказали щодня приходити до ІТТ на “відпрацювання”. Його змушували, зокрема, розбирати завали, мити авто військових РФ, прибирати сміття, мити посуд, складати дрова. Оскільки транспортного сполучення між населеними пунктами тоді не було, хлопець був змушений кожного дня проходити пішки близько 7 км в один бік.

Потерпілий звільнився від відпрацювань лише 8 вересня, коли місто визволили ЗСУ.

Підозрювані Ігор Бабарикін та Віталій Сурін до повномасштабного вторгнення працювали в Нацполіції України. За даними слідства, на початку липня 2022 року вони за своїм бажанням пішли на співпрацю із силами РФ. Зокрема, Сурін став “заступником начальника відділу кримінального розшуку”, Бабарикін обійняв посаду “в.о. помічника дільничого інспектора поліції” окупаційних сил.

Третій підозрюваний – Максим Черидник – не обіймав жодних посад та допомагав окупаційним силам з власної ініціативи. 19 вересня 2022 року правоохоронні органи України оголосили Чериднику підозру в державній зраді.

Бабарикіна та Суріна підозрюють у державній зраді та воєнних злочинах. Чериднику оголосили підозру в державній зраді ще 19 вересня 2022 року, нині ж він отримав підозру у воєнних злочинах.

Як відомо, катівня в ІТТ Куп’янська була однією з найбільших в Харківській області. У приміщенні, що розраховано на утримання 45 людей, одночасно утримували понад 150.

Росіяни неодноразово казали потерпілим, що через цю катівню пройде майже все чоловіче населення Куп’янська та навколишніх населених пунктів. Утримання там військові РФ називали “перевихованням“. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter