Поліція закрила справу про вбивство екоактивіста Бичка

Дата: 29 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Поліція закрила справу про смерть екоактивіста Миколи Бичка, якого влітку знайшли повішеним невдовзі після того, як він виступив проти забруднення місцевої річки промисловими відходами. 

Про це повідомив начальник Головного управління Національної поліції в Харківській області Олег Бех, передає The Insider.

23-річний Микола Бичко був громадським активістом та опікувався благоустроєм рідного селища Есхар Харківської області. 5 червня 2018 року хлопця знайшли повішеним у лісі за 2 км від очисних споруд, корупційні схеми та протизаконні дії навколо яких він розслідував.

Бичко був  адміністратором групи “Ініціативна молодь Есхара”. У ній він викладав дописи про розвиток і життя селища. Останній його пост був присвячений реконструкції джерела за рахунок коштів місцевих жителів та з’ясуванню законності дій з вивезення відходів в очисні спорудження КП “Вода Есхара”. 

Громадськість неодноразово закликала правоохоронців провести належне розслідування вбивства Миколи Бичка. У серпні активісти розповідали, що поліцейські не провели слідчих дій та експертизи, не допитали ключових свідків та втратили головні докази у справі – мотузку, на якій повісили активіста, та кору дерева, до якого вона була прив’язана. З протестами проти затягування розслідування виходили й місцеві жителі селища Есхар. 

Наразі правоохоронці стверджують, що Бичко наклав на себе руки.

“Було прийнято остаточне рішення, узгоджене з процесуальним керівництвом прокуратури: на сьогоднішній час справа закрита. І остаточний висновок слідства, що це було самогубство. Ми не можемо розкривати деякі деталі, якщо сім’я вважатиме за потрібне розповісти щось більше, то мама розповість. Вона знає всі обставини, ми не хотіли б їх зачіпати. Ми довго перевіряли всі можливі факти, але подій, пов’язаних з тим, що це було саме умисне вбивство, встановлено слідством не було”,сказав на брифінгу Бех.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: