Громадськість вимагає належного розслідування вбивства активіста Миколи Бичка

Дата: 03 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

У справі вбитого на початку червня активіста Миколи Бичка досі не провели слідчі дії та експертизу, а також не допитали ключових свідків. Більше того, втрачено докази — спалено мотузку, на якій повісили активіста, та кору дерева, до якого вона була прив’язана. Правозахисники та громадськість вимагають від правоохоронців припинити саботаж розслідування, а винних у затягуванні слідства й втраті доказів — притягнути до відповідальності.

Про це під час прес-конференції повідомив представник родини потерпілого й заступник голови громадської організації “Чугуївська правозахисна група” Роман Лихачов

“Вся Україна спостерігає за тим, як поліцейські саботують розслідування вбивства нашого товариша Миколи Бичка. З 9 червня по 13 липня майже не проведено слідчих дій, втрачено важливі докази, документи на проведення експертиз близько місяця не відправляли, а процесуальне керівництво за розслідуванням йде формально”, — заявив адвокат.

Він додав, що 3 серпня о 17:00 громада селища Есхар вкотре збереться, щоб заслухати щотижневий звіт стосовно розслідування. За словами Романа Лихачова, вони також розглядатимуть варіант пікетувати будівлю обласного керівництва поліції, представники якої разом з керівництвом обласної прокуратури теж запрошені на зустріч.

Як розповіла Тетяна Печончик, голова громадської організації Центр інформації про права людини, правоохоронці бездіяльні не лише у справі про вбивство Миколи Бичка. У більшості справ про випадки переслідувань та нападів на громадських активістів не проведено ефективного розслідування. Вона стверджує, що Україною котиться хвиля насильства проти громадських активістів.

“Напади, побиття, погрози, пошкодження майна, підпали, облиття кислотою та найстрашніше, що може статися — вбивства. Нападники і замовники злочинів залишаються безкарними, а жертви — беззахисними перед засиллям корупції і організованої злочинності. Саме тому вкрай важливо добитися від поліції та прокуратури ефективного розслідування повішення Миколи Бичка. Адже це — показова страта і залякування не просто громади Есхара, це страшний знак для нас усіх”, — переконана правозахисниця.

Метью Шааф, директор Представництва Фрідом Хаус в Україні, назвав смерть Миколи Бичка втратою для країни, яка намагається змінитися та перетворитися на європейську демократичну державу. Він упевнений, що кожен напад на активістів лише послаблює Україну.

Європейська зміна неможлива без активної молоді, яка працює у селах та містах задля захисту навколишнього середовища, захисту прав людини, боротьби з корупцією. А демократичний шлях України вимагає відповідальності для тих, хто на місцевому рівні загрожує активістам, а на національному — саботує важливі реформи, зокрема, антикорупційну”, — підсумував Метью Шааф.

Нагадаємо, 23-річний Микола Бичко був громадським активістом та опікувався благоустроєм рідного селища Есхар Харківської області. 5-го червня 2018 року хлопця знайшли повішеним в лісі за 2 км від очисних споруд, розслідуванням корупційних схем та протизаконних дій навколо яких він займався.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter