Поліція не побачила криміналу в тому, що співробітники УДО побили журналістів

Дата: 19 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Побиття журналістів програми “Схеми” співробітниками Управління державної охорони України не має ознак кримінального правопорушення.

Таку відповідь дали в Головному управлінні Нацполіції в Київській області на запит Національної спілки журналістів, повідомив у Facebook її голова Сергій Томіленко.

Зазначається, що у вересні 2017 року співробітники УДО скоїли напад на журналіста Михайла Ткача й оператора Бориса Троценка поряд з ресторанним комплексом коло Києва (оператор дістав пошкодження руки). “Ситуація отримала великого розголосу, розглядалася на засіданні парламентського комітету свободи слова. Журналістська спільнота була обурена цинізмом співробітників УДО, чия нахабна поведінка була зафіксована на відео. Але…” – написав Томіленко.

За його словами, протягом року ніхто не був покараний за інцидент, який поповнює “сумний список системної безкарності”.

Повідомляється, що НСЖУ продовжує вимагати публічного звіту керівників правоохоронних структур про результати розслідувань злочинів проти журналістів, а також зупинити хвилю фізичної агресії проти журналістів та активістів.

Як повідомлялося, пізно ввечері 15 вересня 2017 року в Конча-Заспі журналісти “Схем” наразилися на силові дії представників Управління державної охорони. За даними “Схем”, там святкував весілля син генпрокурора Юрія Луценка. Після розголосу в УДО призначили внутрішню перевірку, але порушень у діях співробітників не виявили. На відео видно, що представники УДО спершу побачили посвідчення журналістів, а за деякий час завадили їм знімати.

Пізніше у відомстві заявили, що двох офіцерів – учасників нападу на журналістів програми “Схеми” та їхнього керівника притягнули до дисциплінарної відповідальності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter