Поліція на Сумщині заперечує затягування кримінальної справи стосовно редактора газети “Новини Тростянеччини”

Дата: 26 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Нацполіція Сумської області заперечує, що її слідчі затягують розслідування справи про невиконання рішення Тростянецького райсуду. Суд зобов’язав районну раду поновити на посаді головного редактора газети “Новини Тростянеччини” Павла Зленка.

Чоловіка звільнили з роботи після того, як редакційний колектив вирішив почати роздержавлення газети у 2016 році. 

За словами Павла Зленка, голова районної ради Андрій Корж не виносить розпорядження про відновлення на роботі. Це питання ставиться на голосування сесії ради і депутати вже двічі не підтримували поновлення. 

Медіа-юристка Людмила Опришко

“Виносити на сесію питання, чи поновлювати редактора на роботі, – це незаконна дія. Районна рада вже давно колись призначала його на цю посаду. Сесія не має права ревізувати рішення суду. Це рішення є обов’язковим для будь-якого органу, в тому числі й для районної ради”, – каже Людмила Опришко адвокатка редактора та медіа-юристка із Платформи прав людини. 

Вона зауважує що порушене 17 березня кримінальне провадження легке для розслідування. Слідчі мали б розслідувати його максимум за два місяці.

З цим не погоджується начальниця відділу комунікацій Головного управління Нацполіції в Сумській області Ельвіра Біганова.

“Сам від себе голова райради не міг поновити редактора. Таке рішення приймали депутати ради. Тому ми мали опитати велику кількість депутатів. Зараз слідчі опитали 30 людей. А це ж люди – хтось не прийшов, хтось прийшов пізніше”, – пояснила Ельвіра Біганова.

За її словами, слідчі отримали доступ в суді до документів Тростянецької райради.

“Нам потрібно вивчити протоколи рішення, хто, як голосував. Ми вже вивчаємо ці документи. Все йде своєчасно та по закону”, – запевняє вона. За її словами, після того, як слідчі вивчать вилучені у суду документи, співставлять, що “казали люди в документах”, буде прийнято остаточне рішення.

Микола Мирний, журналіст Центру інформації про права людини для “Детектор медіа” 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: