Поліція не захотіла прийняти заяву від журналістки про інтернет-шантаж

Дата: 14 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Поліція відмовляла журналістку Центру інформації про права людини писати заяву про шантаж через інтернет. Невідомий вилучив з електронної пошти дівчини та її хлопця листи та особисті фото та погрожував розіслати всім друзям у соцмережі, якщо йому не заплатять 1000 гривень. Прибулі за викликом патрульні сказали, що можливості знайти порушника в них немає.

Про це Центру інформації про права людини розповіла сама журналістка Антоніна Карташева, яка під час навчання в Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка проходить стажування в редакції сайту.

Як розповідає Антоніна, сторінку її хлопця зламали ще два місяці тому. Тоді в нього раптово зникли особисті листи Антоніни. Значення цьому він не приділив, лише змінив пароль.

У цю суботу, 12 листопада, Антоніні та її хлопцю прийшли однакові повідомлення з шантажем. Невідомий, який вилучив з особистого листування пари відверті фото, погрожував розіслати їх усім друзям в соціальній мережі, якщо Тоня та її хлопець не заплатять по 1000 гривень кожен. До повідомлення від додав їхні фото, як доказ того, що вони в нього є. А також створив на власному комп’ютері архів усіх друзів пари на випадок, якщо вони видалять свої сторінки.

“Ціна – 1000 грн. Оплата на Webmoney… Поповнити можна в будь-якому терміналі. Мої гарантії: чесне слово + запишу відео після оплати, як видаляю всі файли і чищу кошик. Якщо не влаштовують гарантії, то називай, які потрібні. Чекаю оплату до 23:00 за твоїм місцевим часом. Не буде оплати або почнеш погрожувати – розсилаю”, – ішлося в повідомленні.

Платити Івану Іванову, як зловмисник підписав свою фейкову сторінку, ніхто не збирався. Антоніна та її хлопець звернулися в поліцію. Пояснили свою ситуацію та запитали, як їм діяти.

“Якщо немає адреси, то ми його не знайдемо”, – прокоментував патрульний, імені якого дівчина не запам’ятала.

Антоніна відповіла правоохоронцю, що не буде чекати, доки ввечері її відверті фото побачить Інтернет.

“Поліцейський кілька разів уточнював: “Як оголені, повністю?”. Він так здивувався, ніби в 21 столітті це щось страшне і заборонене”, – коментує потерпіла Антоніна.

“Ну тоді це не наша справа, звертайтеся в кіберполіцію. Але в них сьогодні вихідний і завтра теж”, – додав поліцейський. Патрульна машина, номер якої журналістка встигла записати, поїхала.

Однак шантажувати пару не припиняли і надійшло ще декілька повідомлень.

“Якщо сьогодні не буде оплати – я знищу твоє життя. Якщо отримаю оплату, то видалю все і не розсилатиму. Вибір за тобою”, – додав злочинець.

Антоніна зателефонувала другу-програмісту і попросила допомогти.

“Декілька хвилин його роботи і ми вже знали, що комп’ютер, з якого надходили повідомлення, знаходиться в районі станції метро Оболонь. Виявляється, що у звичайного айтішніка можливостей більше, ніж у державної поліції”, – коментує журналістка.

Знайомий ІТ-фахівець додав, що шахрай діє дуже продумано та професійно: уже підготував розсилку їхніх фото для переказу коштів обрав гаманець Webmoney, на якому не встановлюється особа, зробив архів усієї незаконно добутої ним інформації.

“Ми всі чекали одинадцятої. Я в соціальній мережі повідомила про можливе отримання ними моїх особистих фото. У коментарях навіть почитала, що багато з моїх друзів уже потерпали від подібних ситуацій. Деяких шантажували навіть без наявності у шахрая доказів про вилучення фотографій”, – зауважує Антоніна.

Об одинадцятій ночі дівчина від того, хто погрожував “знищити її життя”, отримала останнє повідомлення з погрозами, якщо не захотіли “по-доброму”, то фото розсилаються.

“Мені пощастило з другом з ІТ-сфери. Він організував друзів, які кілька годин роз’їжджали вулицями Києва, шукаючи сигнал комп’ютера зловмисника, та заблокував всю інформацію разом з моїми фото. В інтернет ані приватне листування, ані фото, на щастя, не потрапили. Поліція стверджувала, що в них не буде можливості знайти зловмисника, а виявилося, що треба було трохи краще пошукати”, – розповіла Антоніна.

Антоніна збирається піти у поліцейський відділок і написати заяву, як про сам злочин, так і розбиратися, чому поліцейські відмовили надати допомогу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter