Поклонська хоче сама порушувати кримінальні справи
Правозахисники зазначають, що зміни до законодавства, якими прокурору буде надане право особисто порушувати кримінальні справи, несуть загрозу праву на свободу та особисту недоторканість.
Як зазначено в лютневому звіті Кримської польової місії з прав людини, 17 лютого на колегії прокуратури Криму прокурор Наталія Поклонська виступила з ініціативою про внесення змін до статті 37 Кримінально-процесуального Кодексу Російської Федерації.
Нею було запропоновано надати прокурору право особисто порушувати кримінальні справи. На даний час прокурор має право передавати матеріали слідчому і лише вимагати порушення кримінальної справи. Поклонська попросила голову Держради Криму Володимира Константінова підтримати ці поправки і передати їх в якості законодавчої ініціативи на розгляд Держдуми.
Правозахисники наголошують, що з урахуванням останніх подій у Криму, пов’язаних із переслідуванням кримських активістів, така ініціатива призведе до того, що “право на свободу та особисту недоторканість в Криму буде піддаватися серйозній загрозі систематичного, наростаючого порушення“.
Як зазначено у звіті КПМ, загрозу становить не тільки “ініціативність” місцевих керівників, але й імплементація російського законодавства в Криму. Як приклад експерти наводять ухвалений в Криму указ “Про затвердження Комплексного плану протидії ідеології тероризму в Республіці Крим на 2015 – 2018 роки”, підписаний головою Криму Сергієм Аксьоновим 30 січня 2015 року. Він базується на “Комплексному плані протидії ідеології тероризму в Російській Федерації на 2013 – 2018 роки”, затверджений президентом Росії Володимиром Путіним 26 квітня 2013 року.
“Загроза від цих документів у тому, що вони підводять законодавчу базу під ідеологію ксенофобії та нетерпимості до думки, відмінної від думки влади“, – стверджують експерти.