Побиття вчителя в 157-му ліцеї Києва: профспілки готують акцію проти цькування освітян

Дата: 21 Січня 2019
A+ A- Підписатися

До кінця тижня освітяни Києва планують вийти на акцію протесту проти знущань над учителями з боку учнів та їхніх батьків і знецінення важливості педагогічної професії в суспільстві.

Про це повідомив сьогодні на прес-конференції в Києві голова Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь, передає кореспондентка Центру інформації про права людини. 

За його словами, поштовхом до акції став останній випадок, коли у столичному ліцеї №157 батько учня молодшої школи жорстоко побив учителя фізкультури. Внаслідок побиття потерпілий потрапив до реанімації, він дістав численні гематоми, струс мозку та надрив легенів. Розлючений батько також погрожував відпиляти йому руку пилкою. Побиття вчителя сталося на шкільному подвір’ї і було зафіксовано на зовнішні камери спостереження. Також, як пише газета “Факти”, його “покарання” знімав на мобільний телефон батько іншого учня, аби потім показувати, як потрібно вирішувати питання в школі.

У ліцеї кажуть, що батько розлютився через зауваження учню з боку вчителя. А в газеті “Факти” наводять свідчення однокласників, які стверджують, що він сварив хлопця за погану поведінку і непослух, узявши його рукою за шию, після чого учень розплакався і вибіг зі спортзалу. Після інциденту вчитель, за даними видання, вибачився перед учнем.

Водночас у профспілці освітян переконані, що такі жорстокі дії є наслідком поширеного серед учнів та їхніх батьків несприйняття постаті вчителя, падіння авторитету та престижності педагогічної професії, відчуття вседозволеності, низького рівня правосвідомості, кризи цінностей.

“Як правило, в разі конфліктів “учень – учитель”, “батьки – учитель” у ЗМІ та в соціальних мережах на захист учителя стають лише профспілка, колеги та окремі батьки. У суспільстві цілеспрямовано формується думка про те, що вчитель є обслуговуючим персоналом, і цілком імовірно, що саме таке ставлення є однією з причин низки злочинів проти учителів”,зазначено у відкритій заяві профспілки.

Профспілка освітян Києва, членами якої наразі є 154 тисячі освітян, вихователів та студентів педагогічних навчальних закладів, ініціює акцію під стінами МВС та Генпрокуратури. Учасники акції вимагатимуть неупередженого розслідування нападу на вчителя, зміни запобіжного заходу для нападника з нічного домашнього арешту на утримання під вартою та об’єктивного вироку суду.

Олександр Яцунь нагадав також випадок, що стався 10 вересня 2018 року в спеціалізованій школі №94 “Еллада” у Печерському районі. Тоді учень 8-го класу напав на вчительку інформатики Людмилу Кохно з ножицями, пошкодивши їй легені.

За його словами, упродовж останніх років в Україні сталося багато менш резонансних випадків.

“У вчителів спочатку кидають олівці, потім недогризки, а потім стільці та ножиці”, – зауважив Яцунь.

Тому профспілки також вимагатимуть внести до ухваленого нещодавно закону про протидію булінгу зміни, які б передбачали відповідальність за булінг і цькування стосовно вчителів з боку учнів та їхніх батьків. Наразі таких положень у законі немає. А також ініціюватимуть посилення відповідальності за поширення неправдивої інформації про вчителя: крім цивільно-правової відповідальності передбачати адміністративно-правову відповідальність.

Він наголосив, що в Києві дефіцит освітянських кадрів становить більше 1000 осіб.

Олександр Яцунь закликав урядовців, освітянську спільноту, органи місцевої влади, зокрема Київську міську адміністрацію, батьківські організації створити такий постійний круглий стіл для спілкування в діалозі та запобігання подібним ситуаціям.

“Якщо цього не зробити, є ризики отримати постійно діючий конфлікт і розмежування суспільства, чого ми категорично не бажаємо. Ми за консолідацію зусиль на врегулювання відносин, адже повинні виконуватися правила для всіх учасників освітнього процесу і повернута повага до вчителя в суспільстві”, – підкреслив Яцунь.

Також профспілки закликають міністра внутрішніх справ і генерального прокурора взяти під особистий контроль розслідування випадків нападу на вчителів ліцею №157 та школи №94 в Києві.

Освітяни домагатимуться офіційного введення у школах посади професійних охоронців крім посад сторожів. Для цього потрібно внести зміни до наказу Міносвіти від 06.12.10 №1205 про нормативи штатних розписів закладів загальної середньої освіти.

Яцунь переконаний, що згадані вище резонансні напади на вчителів не стались би, якби в закладах працювали професійні охоронці.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: