Пластикові паспорти дорого обійдуться українцям – правозахисник

Дата: 14 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Плата за пластикові картки порушуватиме права людини.

Про це заявив на своїй сторінці у мережі Facebook правозахисник Володимир Яворський, коментуючи заяви президента Петра Порошенка про революційність запровадження ID-карток в Україні.

“До сьогодні внутрішній паспорт практично нічого не коштував, а дуже багатьом, в тому числі, при отриманні вперше – паспорт давали безкоштовно. Тепер він коштуватиме, як нам повідомили, 100-160 грн без ПДВ, тобто в реальності побачимо не менше 180-200 грн при отриманні. І це якщо без додаткових послуг, таких, як при отриманні паспорту для виїзду за кордон. Як тепер бути тим, в кого нема грошей на паспорт? Це важливе порушення прав людини, оскільки безліч категорій людей повинні мати можливість отримати паспорт безкоштовно”, – наголосив правозахисник.

Володимир Яворський звернув також увагу, що Україна не підготувалась до запровадження пластикових карток замість паперових паспортів.

Так, зокрема влада не сформувала реєстр громадян, який створювався в багатьох інших країнах перед розповсюдженням таких карток.

“В кожному органі влади в таких країнах є пристрій для зчитування інформації з цієї картки або щонайменше пристрій, що мав би перевірити справжність такої картки. Перелік інформації, вміщений до такої картки, там визначений законом і є чітким, а не так, як в нас. Всі чудово розуміють, що в нас органи влади не мають доступу до реєстру громадян і тим більше – ніяких зчитувальних приладів”, – пише Володимир Яворський.

Правозахисник прогнозує, що у такому випадку громадянам потрібно буде робити довідки з певними відомостями із ID-картки.

“Як вам тепер в органах влади довести, де ви зареєстровані? Чи як надати іншу інформацію з паспорта? А багато органів влади питають цю інформацію. Банки, наприклад, беруть копії сторінок паспорту. Очевидно, що вони не вирішать питання на користь людини. Тобто стануть вимагати доступу до реєстру громадян, переклавши цю проблему на людину, а також закладаючи витрати на закупівлю нового обладнання на споживача”, – наголошує правозахисник, зауважуючи, що не бачить жодної вигоди від такої картки для людини.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив 14 грудня, що пластикові паспорти дозволять здійснити перехід до електронної держави і електронного урядування.

На них можуть записувати медичні дані, податкову інформацію, ідентифікаційний код та використовувати його для електронного підпису у випадку ухвалення парламентом відповідних змін.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter