Міністерство юстиції погодилось змінити План дій Нацстратегії з прав людини

Дата: 11 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

План дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини буде змінений. 

Про це на громадському обговоренні звіту з виконання цього документу 8 грудня заявив заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов.

“Ми готові почати процедуру зміни Плану дій Нацстратегії з прав людини. Ми не вносимо постійно зміни у у нього. Це було б неефективно, бо це великий документ”, — сказав він.  

Міністерство чекає від зацікавлених сторін пропозиції змін до Плану дій. 

Сергій Петухов наголосив, що зміни будуть узгоджуватись з усіма органами державної влади, що, можливо, уповільнить та ускладнить спроби змінити документ. 

Керівник секретаріату Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Богдан Крикливенко нагадав, що рівень виконання Нацстратегії ледь дотягує до 20%.

Він зауважує, що виконавці стратегії не завжди розуміють зміст.

“Центральні органи виконавчої влади йдуть неправильним шляхом під час імплементації заходів Плану дій, елементарно не розуміючи, що від них хочуть”, — прокоментував він під час громадського обговорення звіту.

Окрім цього, представник Омбудсмана вказує на нестачу спілкування виконавців з експертним середовищем, яке готове допомагати в імплементації документу.

Богдан Крикливенко шкодує, що два роки в Україні ухвалювались закони та нормативні акти, які не враховували Нацстратегію з прав людини.

“Сама стратегія будувалась за принципом, що пріоритет дотримання прав людини має бути наскрізним у всіх сферах суспільних відносин. Та ці два роки не було комунікації різних документів із Нацстратегією”, — зазначив Крикливенко.

Він заявив, що уряд не підтримав пропозицію Омбудсмана провести кластерні зустрічі з державними органами, які б допомагали виконувати заходи Нацстратегії.

“Ми пропонували провести окреме засідання уряду, зустрічі на базі одного з міністерств, але не знайшли підтримку своїх ідей в уряді”, — розповів він.

Разом з ти він повідомив, що наприкінці грудня відбудеться засідання комітету Верховної Ради з прав людини. На ньому парламентська група з моніторингу імплементації Нацстратегії розгляне, як виконується цей документ.

За словами координаторки моніторингу імплементації Нацстратегії Ксенії Семеркіної, передбачені стратегією законопроекти народні депутати зазвичай не ухвалюють.

“Якщо офіс Уповноваженого та громадське суспільство не чують, тоді, можливо, об’єднавшись з парламентом виконавці Плану дій долучаться до обговорення проблем, які накопичились”, — сподівається Богдан Крикливенко.

Водночас керівник аналітичного напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Мартиненко вважає, що виконання Нацстратегії залежить не лише від виконавчих органів, а й від громадських організацій.

“Багато пунктів у Плані дій залежить від взаємодії із міністерствами, від того наскільки професійно громадські організації складають пропозиції, документи про вдосконалення нормативних актів”, — каже експерт.

Раніше представниця Омбудсмана з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Аксана Філіпішина розкритикувала уряд, заявивши, що міністерства очікують, коли хтось за них виконає Нацстратегію з прав людини.

Центр інформації про права людини для Правовий простір

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter