Після виходу тревел-шоу “Відвал ніг, або All інклюзив” у Вінниці та Львові почали активніше працювати над доступністю
Місяць тому на ютубі зʼявилося шоу “Відвал ніг, або All інклюзив”, ведучим якого став військовий Олександр Терен. На війні він втратив обидві ноги й тепер користується протезами. Терен досліджує міста на безбарʼєрність разом зі своїми медійними гостями. В одному з випусків він розповів, що вже є перші результати їхньої роботи: місця стають більш доступними.
Про це пише “Детектор медіа”.
Так, у шоу Терен з Машею Єфросиніною, Васею Байдаком, Володимиром Дантесом, Сашею Заріцькою та блогером Однією Правою на кріслах колісних перевіряють великі українські міста на безбарʼєрність.
У четвертому випуску, гостею якого стала солістка гурту Kazka Олександра Заріцька, Терен поділився результатами своєї роботи. На початку шоу глядачам показали відео з телеграму, які записали Вася Байдак і Маша Єфросиніна. Гості запитують у Терена, які зміни він побачив після випусків про Вінницю та Львів.
Терен каже: “У Вінниці збільшили не тільки кількість доступних трамваїв, але й з’явилися додаткові маршрути. В музеї-садибі Пирогова встановили ліфт-підйомник. Айтівці вже займаються мапою безбар’єрності, а представники міськради прийшли на екскурсію з ветеранами до Тетяни Рибак і працюють над усуненням бар’єрів. Вінниця – much love”.
Після виходу випуску з Машею Єфросиніною у Львові також відбулися позитивні зрушення.
“Львівська копальня кави” зробила кнопку виклику зручнішою, проїзд було звільнено від декорацій, а пандус, який заважав потрапити у Муніципальний мистецький центр, зрізали. Львів — my boy”, – розповів ведучий.
Усе це проілюстрували фотографіями, відео та скриншотами з соцмереж.
Нагадаємо, що Мінвідновлення оприлюднило рейтинг обласних адміністрацій за ступенем безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг. У межах дослідження обстежили 53 855 об’єктів, серед яких ЦНАПи, лікувальні заклади, вокзали, соціальні та заклади освіти тощо.
За результатами обстежень доступності та безбар’єрності Хмельницька область набрала 156 балів із 625 можливих. Це найнижчий результат серед аналізованих регіонів. Також низький ступінь безбар’єрності мають Херсонська, Донецька, Чернівецька та Полтавська області.
Водночас система оцінювання цих установ викликала обговорення в колах фахівців, які знаються на питаннях безбарʼєрності. Зокрема, експертка з питань інклюзивності та безбарʼєрності Ніна Мацюк в інтервʼю хмельницькому телеканалу ТВ7+ зазначила, що для оцінювання будь-якого об’єкта слід напрацювати відповідні критерії, завдяки яким можна було б обʼєктивно подивитися на ту чи іншу будівлю.