Після окупації в Криму насильницьки зникли 42 людини – ООН

Дата: 13 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні за час після окупації Криму Росією зафіксувала 42 випадки насильницького зникнення людей.

Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму та місті Севастополь з 13 вересня 2017 року по 30 червня 2018 року, яку представила голова місії Фіона Фрейзер, повідомляє Укрінформ.

Фрейзер додала, що за весь час окупації Росією Криму жоден порушник прав людини не був притягнутий до відповідальності за випадки свавільних арештів, катувань і насильницьких зникнень. За її словами, у Криму за останні 10 місяців представники місії ООН задокументували 11 арештів, для яких не було жодних правових підстав.

Також Фрейзер наголосила, що кримські татари зазнають “непомірних утисків” і закликала Росію скасувати заборону Меджлісу.

Загалом Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало в окупованому Криму 81 випадок порушень, через які постраждали 167 людей.

 “Упродовж звітного УВКПЛ задокументовано 81 випадок з переконливим твердженнями про порушення прав людини, жертвами яких стали 167 осіб, зокрема 34 жінки та 72 представники національних меншин. 62 із цих задокументованих випадків мали місце у звітному періоді”, – зазначається у звіті.

Також в документі зазначається, що органи влади Росії як окупаційної держави “як і раніше, не гарантували і не захищали належним чином широке коло прав людини у Криму”.

“Всупереч своєму зобов’язанню дотримуватися законів окупованої території, Російська Федерація продовжила застосовувати у Криму своє законодавство, зокрема провела у Криму 18 березня 2018 року вибори Президента Російської Федерації”, – йдеться в звіті.

Нагадаємо, 13 вересня у кримському Бахчисараї вранці проходив обшук в будинку активіста “Кримської солідарності” Османа Белялова, чоловік зник.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: